To się stanie z Twoim ciałem kiedy będziesz jeść 3 jajka dziennie

W dzisiejszych czasach wiele osób usuwa ze swojej diety wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym nabiał. Ludzie pragną ściśle przestrzegać modnej diety wegańskiej, a nie zdają sobie sprawy z faktu, że tracą coś bardzo wartościowego: zdrowie!

Zaufaj ekspertom – zjadając trzy jajka codziennie na śniadanie, będziesz nie tylko zdrowszy, ale także wzmocnisz swój układ odpornościowy więc zapewnisz sobie ochronę przed wieloma chorobami! Jaja są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Obalamy mity dotyczące złego wpływu jaj na organizm!

Nie musisz się martwić o poziom cholesterolu spożywając jajka. Jaja zawierają tylko 180-186 mg. cholesterolu, podczas gdy sama wątroba produkuje prawie 1000-2000 mg cholesterolu każdego dnia. Co więcej, jajka mogą zastąpić szkodliwy cholesterol jego zdrowym zamiennikiem. 

Oto korzyści zdrowotne płynące z dodania jaj do swojej diety:

1. Jajka wzmacniają kości

Jajka zawierają witaminę D i wapń. Witamina D reguluje wchłanianie wapna i fosforu w Twoim ciele, dzięki czemu możemy mieć silne kości i zęby.

2. Nawet dietetycy zalecają codzienne spożywanie jajek

Oprócz wzmacniania kości, jedzenie jaj wzmacnia również nasze mięśnie. Ilość białka w zaledwie dwóch jajach jest równa jednej porcji mięsa. Tym samym zjedzenie jajek jest takim samym źródłem korzyści jak zjedzenie mięsa ale zyskujesz podwójnie bo nie zjadasz dodatkowego tłuszczu z mięsa!

3. Jaja są bogate w składniki odżywcze niezbędne do rozwoju organizmu

 

Jaja zawierają ryboflawinę, kwas foliowy, fosfor, żelazo, selen, magnez oraz witaminy: A,  B6 i E.

4. Jajka pomagają w odchudzaniu

Dzięki temu że mają bogaty skład i dużo cennych pierwiastków, jajka zapewniają odpowiednią ilość pierwiastków i kalorii. Przez swoją odpowiednią kaloryczność są również sycące.

5. Jajka są świetnym pomysłem na śniadanie

Po przeprowadzonych badaniach Amerykańskiego Instytutu do spraw Otyłości okazało się, że zjedzenie 3 jajek na śniadanie w znaczącym stopniu powoduje, że w ciągu dnia nie mamy już ochoty na podjadanie.

6. Jajka przyczyniają się do poprawy narządu wzroku.

To przede wszystkim żółtka jaj zawierają duże ilości luteiny i zeaksantyny, które zmniejszają ryzyko zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Jaja są także bogate w witaminy A, której niedobór powoduje tzw. ślepotę nocną.

7. Jajka są bogatym źródłem białka

Wszyscy potrzebujemy białka a najbardziej potrzebują go osoby uprawiające sport, którym białko potrzebne jest do odbudowania masy mięśniowej. Jedno duże jajko zawiera aż 6 gramów białka.

8. Jajka zapobiegają chorobom serca

Ostatnio ukazane badania wykazały, że jajka korzystnie wpływają na prace serca ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych.

źródło: wittyfeed.com

Comments

comments

Add Comment