SZOK! Śmiertelnie toksyczne pestycydy znaleziono w kilku znanych markach herbat!

Jesteśmy pewnie, że bylibyście wściekli gdyby okazało się,  że herbata, którą pijecie od wielu lat zawiera rozmaite substancje chemiczne oraz szkodliwe dodatki. Niestety prawda jest taka, że wiele z popularnych marek herbat zawiera szkodliwe związki – Fakt ten stwierdzono podczas badań laboratoryjnych 

 

Herbata, a właściwie liście herbaty to jeden z najbardziej bardziej popularnych napojów świata. Ze świecą szukać domu w którym nie ma chociaż jednej saszetki w zapasie.

Powszechnie uważa się, że herbata jest produktem zdrowym. Naukowcy z Canadian Cobalt Corporation (CBC) postanowili to sprawdzić. Zbadali skład najpopularniejszych marek herbat pod kątem zawartości pestycydów. CBC odkryło, ze trzy lata wcześniej inspekcja przeprowadzona prze Canadian Food Inspection Agency (CFIA) stwierdziła, że 1 na 4 szaszetki herbaty torebkowej  zawiera pewne ilości pestycydów – powyżej dopuszczalnej normy.

 

CBC tak bardzo zainteresowało się tematem, że przebadali jakość marek takich jak: Lipton, Red Rose, Tetley i Twinings.

Lista herbat zbadanych przez firmę:

  • Twinings – Earl Grey
  • Tetley – green tea
  • Lipton – yellow label black tea
  • Signal – orange pekoe
  • Uncle Lee’s Legends of China – jasmine green tea
  • King Cole – orange pekoe
  • No Name – black tea
  • Uncle Lee’s Legends of China – green tea
  • Lipton – pure green tea

Badania jakie zostały wykonane, były w sposób rygorystyczny, aby CFIA otrzymało jak najrzetelniejsze wyniki!

W przeprowadzonych badaniach dowiedziono, że w połowie herbat znajdowały się pestycydy z stężeniu zdecydowanie przewyższające dopuszczalne normy.

Oto najgorsze herbaty:

Twinings – Earl Grey

Hebrata uznawana za tą lepszej klasy i stosunkowo wysokiej jakości. Jak się jednak okazuje herbata znalazła się na trzecim miejscu jeśli chodzi o ilość pestycydów!. Ponadto stwierdzono w niej acetamipryd – trucizna która powoduje silne nudności, wymioty, hipotermię, osłabienie mięśni oraz konwulsje.

Tetley – green tea

Testy laboratoryjne wykazały, że zielona herbata tej firmy zawiera acetamipryd i chlorfenapyr – substancja śmiertelna nawet w małym stężeniu. Chlorfenapyr opóźnia reakacje, powoduje uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego w okresie do dwóch tygodni od spożycia. Herbata tetley zawierała 18 różnych pestycydów, gdzie 3 z nich przekraczały dopuszczalne normy.

 

Uncle Lee’s Legends of China – jasmine green tea

Najgorsza herbata z całego zestawienia. Zawiera te same pestycydy co Tetley, jednak dodatkowo znaleziono w niej niebezpieczne ilości bifentryny, znanego czynnika rakotwórczego. W herbacie znaleziono 22 rodzaje pestycydów z czego 6 było powyżej normy.

Herbaty z Chin są najgorsze, firmy często stosują środki zabronione przez Chińskie Ministerstwo.

Najlepsza herbata

Wśród wszystkich sprawdzonych herbat najlepsza okazała się herbata firmy Red Rose brak jakichkolwiek pestycydów. Firma jak się okazuje dokłada wszelkich starań aby ich produkt był wolny o zanieczyszczeń. Firma otrzymała certyfikat Rainforest Alliance i Fair Trade Certified.

 

Jak wybrać dobrą herbatę?

Najlepiej jest wybierać herbaty organicznie niesmakowe. Herbaty z dopiskami typu “ziołowe”, “naturalne” nie mają certyfikatów ekologicznych – nie są wcale lepsze od tych opisanych powyżej.  Najczęściej złej jakości są herbaty smakowe. Warto zwrócić uwagę również na materiał z jakiego są wykonane woreczki do herbaty. Zdarza się tak, że wykonane są ze sztucznych materiałów, które zawierają szkodliwe toksyny.

 

Podziel się tą informacją ze swoimi znajomymi i rodziną – zadbaj o ich zdrowie i otwórz im oczy!

ŹRÓDŁO: DAILYHEALTHPOST.COM/PESTICIDES-TEA/

Comments

comments

Add Comment