Użyj tego aby pozbyć się jęczmienia szybko

Wszyscy wiemy jak irytujący potrafi być jęczmień. Dyskomfort na oku, nieestetyczna twarz… Poznaj 3 metody dzięki którym szybko pozbędziesz się tego niepożądanego gościa na Twojej powiece.

Za powstanie jęczmienia odpowiedzialne są bakterie Staphylococcus aureus. Oko raz zaatakowane jest bardziej podatne na jęczmień dlatego zawsze gdy odporność Twojego organizmu spadnie, bakterie te mogą zaatakować ponownie.

Jak się bronić przed jęczmieniem?

1.Okład z ogórka

Ogórek ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości w tym działanie przeciwzapalne, kojące a nawet łagodzące podrażnienia. Zawiera także witaminę K, C, B1, potas i brom. Wszystkie ta składniki pomogą Twojej zainfekowanej powiece szybciej się goić. Pokrój kilka plastrów z ogórka i pocieraj nim powieki lub połóż plastry na powieki i odczekaj 20min.

2. Okład z ziemniaków

Ziemniaki są posiadają silne właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne dlatego leczenia jęczmienia przy ich pomocy jest wysoce zalecane. Kolejną zaletą tej niezwykle skutecznej metody jest to że ziemniaki są bardo tanie.  Możesz wykonać okład na dwa sposoby, albo pokroić obranego ziemniaka w plastry albo zblednować go dodając 50 ml wody. Blenduj aż do uzyskania papki a następnie nałóż mieszaninę na oczy na 15min.  Uważaj by nie dostała się ona do oka. 

 3. Okład z białka jajka

Rozdziel białko od żółtka. Nasącz gazę lub płatek bawełniany białkiem i przyłóż go do powieki na 15 minut. Następnie umieść je na sterylnej gazie i przykryć oko. Pozostawić na 15 minut.

4. Okłady z rumianku

Zaparz rumianek. W przypadku rumianku w liściach, po ostygnięciu namocz nim gazę lub płatek bawełniany. Przyłóż płatek na powiekę i pozostaw na 15 minut. W przypadku rumianku w torebkach, po ostygnięciu, połóż torebki na powiekach. Uważaj, skóra na powiekach

jest bardzo cienka i wrażliwa.

Po wszystkich tych metodach przemyj powiekę wodą. Uważaj by woda nie była zbyt gorąca.

5. Pocieranie złotem

Jęczmień możesz także spróbować zlikwidować pocierając powiekę złotą biżuterią, na przykład obrączką. Pocieraj delikatnie kilka razy dziennie.

Udostępnij tę wiedzę znajomym – będą Ci wdzięczni.

zdjęcia: google.com

Comments

comments

Add Comment