Oto, co codziennie zabija Twoją wątrobę

Wątroba filtruje toksyny w naszym organizmie. Każdego dnia spożywamy  tak wiele przetworzonych produktów, że z czasem wątroba nie daje już rady sprawnie spełniać swojej funkcji.

Szczególnie szkodliwy dla wątroby jest spożywany alkohol oraz leki. Te dwa rodzaje produktów najsilniej zanieczyszczają organizm i wątrobę, przez co jej funkcjonalność jest znacznie osłabiona.

Jednak to nie jedyne czynniki, które szkodzą tak ważnemu organowi, jakim jest wątroba. Jest znacznie więcej elementów codziennego życia, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie i być może właśnie nadszedł ten ważny moment, by zatroszczyć się o wątrobę i dążyć do całkowicie zdrowego życia. 

1. Siedzący tryb życia

Wątroba odgrywa ważną rolę w procesie trawienia. Jeśli uprawiasz sport jest to znaczne ułatwienie. Ruch sprawia, że nasz organizm znacznie efektywniej wykorzystuje węglowodany to przekłada się na pracę wątroby.

2. Przetworzona żywność

Przetworzona żywność to w większości tłuszcz i środki konserwujące, które uszkadzają wątrobę. Zbyt wiele kalorii pochodzących z tłuszczu i węglowodanów może spowodować stłuszczenie wątroby.

3. Otyłość

Otyłość spowodowana brakiem ruchu i złą dietą ma katastrofalny wpływ na wątrobę. Gdy zbyt dużo tłuszczu akumuluje się w wątrobie, możemy mieć do czynienia ze stanem zapalnym.

Otyłość jest również związana z niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniem wątroby, które może prowadzić do marskości, niewydolności, a nawet raka. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna i podstępna, gdyż przez długi czas w ogóle nie daje objawów.

4. Środki przeciwbólowe

Przyzwyczailiśmy się, że tabletka jest rozwiązaniem na wszystko. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że nawet zwykły środek przeciwbólowy niesie ze sobą negatywne skutki i może być bardzo niebezpieczny.

Jeżeli mamy na przykład częsty ból głowy wystarczy niejednokrotnie zmienić tryb życia, aby dolegliwość ta bezpowrotnie minęła. Można bardziej zadbać o odprężenie mięśni, lepszy relaks, zdrowsze odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Nie są to truizmy, ale zupełnie podstawowa dbałość o zdrowie. 

5. Leki na szybkie spalanie tłuszczu

Wszelkie produkty odchudzające  oraz suplementy są bardzo niezdrowe i szkodzą naszej wątrobie. Warto zwrócić uwagę, czy  leki reklamowane jako naturalne i ziołowe nie są zwykłym produktem laboratorium chemicznego. Naprawdę warto się temu przyjrzeć. Dla własnego zdrowia. 

6. Substancje zawarte w lekach

Gdy lek zawiera walproinian sodu, karbamazepinę, fenytoinę oraz popularne antybiotyki stosowane w leczeniu układu oddechowego, może on powodować uszkodzenia wątroby. Przy regularnym zażywaniu leków z tymi substancjami warto regularnie poddawać się badaniom krwi, by sprawdzić stan watroby.

Przydatny był post. Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment