Zobacz, jak dużo zyskasz pijąc rano szklankę ciepłej wody


Każdy ma swoje małe rytuały, które wykonuje zaraz po wstaniu z łóżka. Niektórzy wypijają filiżankę herbaty, inni kawy, część osób rozpoczyna dzień od śniadania, a jeszcze inni po prostu wychodzą z domu do pracy czy do szkoły. Dziś się dowiesz, dlaczego idealnie by było, gdybyś wypijał szklankę ciepłej wody z rana.

Jak to robić?

Po wstaniu należy wypić szklankę ciepłej wody na czczo. Osiągniesz następujące efekty:

  • pobudzisz trawienie
  • poprawisz metabolizm
  • wypłuczesz toksyny z organizmu

Co więcej, szklanka ciepłej wody na czczo:

1. Odtruwa ciało

Wypicie jednej szklanki ciepłej wody rano pomoże Twojemu organizmowi wyeliminować nagromadzone szkodliwe toksyny przechowywane w różnych narządach w wyniku niezdrowego stylu życia, stresu i pośpiechu. Woda przyspiesza trawienie i poprawia pracę układu pokarmowego. 

2. Przyśpiesza metabolizm

Wypicie szklanki ciepłej wody przyspieszy metabolizm oraz usprawni funkcje metaboliczne. Dzięki temu w ciągu dnia spalisz większą liczbę kalorii co w konsekwencji sprawi, że zgubienie nadprogramowych kilogramów będzie łatwiejsze. 

3. Łagodzi bóle menstruacyjne

Szklanka ciepłej wody koi ból spowodowany skurczami menstruacyjnymi. Mięśnie brzucha relaksują się pod wpływem ciepła. Szklanka cieplej wody być również korzystna w przypadku innych rodzajów skurczów, nie tylko miesiączkowych, ponieważ poprawia krążenie kapilarne i rozluźnia mięśnie.

 5. Poprawia krążenie

Ponieważ picie ciepłej wody na pusty żołądek pomaga wypłukać toksyny i usunąć nagromadzone odpady z organizmu, ulepszy to układ krążenia, a także poprawi ogólny stan zdrowia.

6. Spowalnia proces starzenia się

Ten punkt także ma związek z toksynami. Kiedy nasz organizm jest nimi przepełniony, wpływa to negatywnie na ogólny wygląd, cera jest ziarnista i pozbawiona blasku, paznokcie kruche i łamliwe. Jednak pijąc szklankę ciepłej wody codziennie na czczo, nasz organizm przyspieszy proces eliminowania toksyn szybciej, spowolni proces starzenia, a nasza skóra stanie się bardziej jędrna i pełna blasku.

Spróbuj tej metody – to nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać.

Rozpowszechniaj wiedzę!  Udostępnij artykuł na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment