Zrób to a chęć na słodycze natychmiast zniknie

Syrop glukozowo-fruktozowy, dosypywanie cukru do prawie każdego produktu, powszechny marketing – oto czynniki, którymi jesteśmy manipulowani każdego dnia, tylko po to byśmy spożywali więcej i więcej słodyczy. Nic więc dziwnego, że pomimo wielu prób, tak ciężko jest nam zrezygnować ze słodyczy.

Dziś prezentujemy Wam listę rzeczy, dzięki której chęć podjadania czegoś słodkiego znacznie spadnie. Być może zrezygnujesz całkowicie z ich spożywania.

1.Pij wodę zamiast kolorowych napojów

Jedna butelka coli zawiera kilkanaście gramów dosypywanego cukru. To tak, jakbyś miał zajadać się garściami kostek cukru. Oprócz gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi, organizm cierpi też w ten sposób, że przybiera na wadze. Wybieraj wodę mineralną, oczyści organizm i ugasi Twoje pragnienie.

2. Jedz dużo warzyw

Warzywa zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dzięki czemu Twój organizm będzie odżywiony i syty ale nie przekarmiony. Cukier będzie utrzymywał się na stałym poziomie, więc nagła chęć na słodycze będzie pojawiała się bardzo rzadko.

3. Regeneruj organizm

Gdy brakuje nam energii, bo nie wyspaliśmy się dostatecznie, próbujemy ją czerpać z innych źródeł, na przykład ze słodyczy. To dlatego gdy jesteśmy niewyspani częściej sięgamy po przekąski. Badania wykazały, że śpiąc 7 – 8 godzin na dobę, nasza dieta jest o 15% bardziej skuteczna niż gdybyśmy spali 6 godzin i mniej.

4. Spożywaj chrom

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie naturalnych produktów które zawierają chrom zamiast stosować sztuczną suplementacje z apteki. Najwięcej chromu zawierają drożdże, kasze, płatki, pełnoziarniste pieczywo, ryby oraz owoce morza. Dobrym źródłem chromu jest też groszek, brokuły oraz kiełki pszenicy.

5. Uśmiechaj się! 🙂

Negatywne myśli prowadzą do negatywnego nastroju. Wówczas próbujemy się czymś pocieszyć i sięgamy zazwyczaj po słodką przekąskę. Zamiast tego staraj się szukać pozytywnych sytuacji w różnych wydarzeniach, śmiej się dużo i staraj się utrzymywać pozytywny umysł. Będzie ciężko, ale warto. To działa.

Comments

comments

Add Comment