Rozprowadziła aspirynę po włosach. Trudno uwierzyć w to co się stało!

Kwas acetylosalicylowy, potocznie aspiryna, to środek, który znajduje się niemal w każdej domowej apteczce. Jest popularnym lekarstwem przeciwzapalnym. Stosowana przez dłuższy czas,działa przeciwzakrzepowo. Pomimo że jest starym lekiem, w większości krajów aspiryna jest nadal najczęściej stosowanym specyfikiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zalecana także w leczeniu lekkich i umiarkowanych bólów towarzyszących chorobom nowotworowym.

Składniki czynne występujące w aspirynie mają jeszcze wiele innych zastosowań. Oto kilka z nich:

  1. Walka z uporczywym łupieżem

Aktywny czynnik aspiryny, czyli kwas salicylowy, jest silnym środkiem nawilżającym i skutecznie usuwa łupież. Rozkrusz 3 tabletki aspiryny i wrzuć do butelki z szamponem. Potrząśnij. Postaraj się potrzymać taki szampon na włosach  przez kilka minut, po czym dokładnie spłucz.

  1. Aspiryna to także zdrowa skóra

Kwas salicylowy działa prawdziwe cuda dla skóry. Ma właściwości złuszczające i bez problemu usuwa martwy naskórek. Jest szczególnie wskazany dla osób z problemami skórnymi: trądzikiem i łuszczycą. Sporządź krem: 5 tabletek aspiryny rozpuść w ½ szklanki ciepłej wody. Dodaj 1 łyżeczkę miodu. Krem stosuj do smarowania podrażnionych miejsc  codziennie tak długo, ile wymaga całkowite wygojenie skóry.

  1. Aspiryna skutecznie usuwa z ubrań plamy potu

Nie jest łatwo usunąć plamy potu z niektórych ubrań. Pomoże w tym aspiryna. Stwórz pastę, dodając 5 tabletek aspiryny do ćwiartki ciepłej wody. Nanieś powstały preparat na plamy z potu. Potrzymaj tak 5 minut i dokładnie spłucz preparat. Po plamie nie zostanie ani śladu.

  1. Aspiryna dla ochrony roślin

Kwas salicylowy zawarty w aspirynie bardzo dobrze wpływa na roślinyZapobiega pojawianiu się pleśni na roślinach oraz ich więdnięciu. Wystarczy, że wrzucisz do wazonu z kwiatami ½ tabletki aspiryny a zauważysz, jak długo świeże będą stać.

 

facebook like

 

Polub nas na Facebooku po więcej ciekawych informacji o zdrowiu!

Źródło: newdailyrecipes.com

Comments

comments

Add Comment