Zaparcia – 7 prostych sposobów, których do tej pory nie znałeś!


Zaparcia to problem bardzo wielu ludzi. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie zna tej dolegliwości. Na szczęście istnieje kilka genialnych rozwiązań, które niemal natychmiast pomogą uporać się z tym poważnym problemem. 

  1. Oliwa z oliwek i sok z cytryny pomagają na zaparcia. Oliwa z oliwek zmieszana z sokiem z cytryny pomoże ci w pozbyciu się zaparć i pobudzi pracę układu pokarmowego. Zmieszaj dwie łyżki oliwy z dwiema łyżeczkami soku z cytryny i pij miksturę na czczo, 20 minut przed śniadaniem.
  2. Melasa z trzciny cukrowej pomaga na zaparcia

Melasa z trzciny cukrowej to nie tylko pyszna słodycz bogata w witaminy i składniki odżywcze, zwłaszcza magnez, ale też skuteczny środek na zaparcia. Wystarczy jeść na czczo dwie łyżeczki melasy dziennie. Możesz też pić wodę z rozpuszczoną w niej łyżeczką melasy.

  1. Otręby z jogurtem pomagają na zaparcia

Otręby to doskonałe źródło błonnika, poprawiające perystaltykę jelit. Jogurt naturalny zawiera żywe kultury bakterii, które pomagają w tworzeniu flory bakteryjnej jelit. Jedz codziennie kubeczek (około 150 g) jogurtu naturalnego z dwiema łyżeczkami otrębów. Otręby możesz dodawać do wypieków i różnych potraw.

  1. Ćwiczenie brzuszków pomaga na zaparcia

Regularnie wykonuj ćwiczenia fizyczne na mięśnie brzucha. Nie tylko wzmocnią mięśnie uczestniczące w procesie defekacji, ale też poruszą treść jelitową. Najprostszym tego typu ćwiczeniem są tzw. brzuszki. Ułóż się na podłodze, połóż obie dłonie pod głowę i unoś tułów do siadu. Powtarzaj 20 razy.

  1. Siemię lniane pomaga usunąć problem z zaparciami 

Kleik z siemienia lnianego pokryje ściany jelit śliską substancją, co ułatwi wypróżnienie. Zalej łyżeczkę mielonego siemienia lnianego ¾ szklanki gorącej wody i zmieszaj. Mieszaj do momentu, kiedy napój zyska śluzowatą konsystencję. Pij kleik z siemienia lnianego pół godziny przed każdym posiłkiem. Możesz dodać do niego miód lub sok owocowy.

  1. Soda oczyszczona leczy zaparcia

Soda oczyszczona wprowadza powietrze do przewodu pokarmowego i obniża stężenie kwasu żołądkowegopomaga przemieszczać się pokarmowi przez jelita. Zmieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z ¼ szklanki ciepłej wody i wypij. Ten sposób stosuj doraźnie, kiedy masz zaparcie.

  1. Suszone owoce pomagają na zaparcia

Bodaj najbardziej znanym domowym sposobem na zaparcia jest jedzenie suszonych śliwek. Rzeczywiście, jedzenie kilku suszonych śliwek na czczo pomaga zlikwidować tę dolegliwość. Podobne właściwości mają suszone morele.

Przydatny był post? Udostępnij teraz na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment