Użyj tych produktów i pozbądź się pasożytów z jelit

Tasiemiec to niezwykle groźny pasożyt. Łatwo się nim zarazić. Ze statystyk wynika, że dużo ludzi nosi go w sobie. Dotyczy to głównie małych dzieci i osób żywiących się poza domem.

Tasiemiec może mieć nawet do 10 metrów długości i wysysać z nas całą energię życia. Nieusunięty z organizmu żyje tak długo, jak jego żywiciel. Podstawowymi objawami zakażenia tasiemcem są kłopoty jelitowe, ciągły brak sił, anemia, utrata apetytu lub tzw. wilczy głód.

tasiemiec

Tasiemiec, w zależności od rodzaju, może zagnieździć się nie tylko w przewodzie pokarmowym, ale także w naszym mózgu, płucach, wątrobie, oku. Dosłownie wszędzie.  Możemy go nabyć przez zjedzenie np. zakażonego niedogotowanego mięsa wołowego lub wieprzowego, niewłaściwie przygotowanej ryby lub zarazić się od domowego zwierzęcia.

Na co dzień możemy  chronić się przed tymi groźnymi pasożytami i nie dopuścić, by tasiemiec ulokował  się w naszym ciele. Zapobieganie jest o wiele tańsze i łatwiejsze od późniejszego leczenia. Profilaktyka jest najważniejsza.

Kiedy objawy zagnieżdżenia się tasiemca w organizmie są ostre, często już ten nieproszony gość narobił dużych szkód w organizmie. Zatem, aby skutecznie pozbyć się tasiemca z organizmu lub po prostu nie dopuścić do jego rozwoju w naszym w ciele, stosuj te domowe skuteczne i sprawdzone sposoby:

1. Czosnek

Znany jest z silnych właściwości biobójczych. Jest środkiem, który natychmiast powoduje uśmiercenie i wydalenie tasiemca z organizmu. Skuteczna dzienna dawka to 3-4 ząbki. Nie musisz jeść go samego. Można położyć go np. na masło w kanapce. Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu trawionego czosnku, najlepiej przegryźć go natką pietruszki.

czosnek2. Kapusta i marchew

Dzięki temu, że kapusta i marchew zawiera dużo siarczanów tworzą niesprzyjające środowisko do życia tasiemca. Wystarczy, że systematycznie będziesz  jeść surowe marchewki i pić sok z kwaszonej kapusty, a tasiemiec na pewno nie zagnieździ się w organizmie lub zostanie szybko z niego usunięty.

3. Gorzkie i ostre przyprawy

Pieprz, cebula, tymianek, goździki, papryczka chilli i imbir to produkty, które zwalczają tasiemce i inne równie groźne pasożyty w naszym organizmie. By ochronić się przed rozwojem pasożytów w organizmie używaj tych  przypraw w dużych ilościach przygotowując posiłki.

chili

 

Zakażenie tasiemcem może przydarzyć  się każdemu z nas. Niektórzy karmią go w sobie nawet o tym nie wiedząc. By maksymalnie chronić organizm przed niszczącymi tasiemcami należy także przestrzegać podstawowych zasad higieny. Zawsze należy dokładnie myć  ręce po skorzystaniu z toalety, po powrocie do domu. Jeśli jemy poza domem to tylko w pewnych miejscach. Przygotowując wołowinę, wieprzowinę czy ryby, pilnuj, by były dogotowane. Jeśli jesz tatara, to przygotowanego z absolutnie świeżego i przebadanego mięsa.

Pamiętaj także o regularnym odrobaczaniu swojego pupila, by nie był źródłem zakażenia tasiemcem.  Jeśli będziesz przestrzegać zasad opisanych w tym artykule, tasiemiec będzie się trzymał z daleka od ciebie.    

Przydał się post? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment