Oczyszczanie metodą Tombaka. Uchroń swoje ciało przed chorobami

Michał Tombak to uznany autorytet w zakresie leczenia naturalnego. Oczyszczanie metodą Tombaka jest szeroko znane na świecie. Jego sposób oczyszczania jelita grubego przysłużył się dziesiątkom tysięcy ludzi. Poza tym Michał Tombak jest autorem wielu bardzo znanych książek na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia.

Jak mawia sam Michał Tombak – na to, jaki jest stan naszego zdrowia pracujemy każdego dnia naszego zycia. Również sami przez lata zapracowaliśmy sobie na trapiące nas choroby. Istnieje ścisły związek pomiędzy odżywianiem a stanem zdrowia. 

domowy sposób oczyszczania jelita grubego

oczyszczanie jelita grubego

Przepisy Michała Tombaka skierowane są na naturalne leczenie przy wykorzystaniu zdrowej żywności i prawidłowego łączenia pokarmów.

Jeśli chodzi o oczyszczanie metodą Tombaka jelita grubego ważne jest, aby w tym procesie wykluczyć z diety mięso, białe pieczywo, jajka, krowie mleko, cukier i słodycze.

Objawami zanieczyszczonego jelita grubego są:

  1. Wzdęcia
  2. Zaparcia
  3. Problemy skórne (egzemy, alergie)
  4. Ciemny nalot na zębach, nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu

Aby sprawdzić, czy jelito grube prawidłowo funkcjonuje, wystarczy przeprowadzić następujący test: wypij 2 duże łyżki soku z buraka. Jeżeli po 3 godzinach zauważysz, że mocz zabarwił się na czerwono oznacza, że masz zanieczyszczone jelito grube i nie spełnia ono prawidłowo swojej funkcji.

Oczyszczenie jelita grubego:

 I dzień:

Wypij w podzielonych na 6 dawek 2,5 l kefiru. Możesz przegryzać sucharkami z ciemnego pieczywa. Ważne jest, aby w ciągu całego dnia nie spożywać żadnych innych produktów.

II dzień:

Wypij w podzielonych na 5-6 dawek 1,5 l soku z jabłek wraz z sucharkami z ciemnego pieczywa. Sok powinien być świeżo przygotowany. W ciągu całego dnia nie spożywaj żadnych innych posiłków.

III dzień:

W ciągu trzeciego dnia jedz sałatkę zrobioną z gotowanych warzyw: marchwi, buraków, ziemniaków. Można dodać cebulę, kiszone ogórki, kwaszoną kapustę, cebulę, olej roślinny. Wszystko przegryzaj sucharkami z ciemnego pieczywa.

Przedstawiona dieta skutecznie oczyszcza jelito grube i została przetestowana przez bardzo wiele osób. Warto ją stosować regularnie dwa razy w ciągu miesiąca.        

Przydatny był post dla Ciebie? Podziel się z innymi. Udostępnij na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment