Tombak – oczyszczanie jelit

 

Michał Tombak to uznany autorytet w zakresie leczenia naturalnego i propagator zdrowego stylu życia. Jest autorem licznych książek i publikacji, w których dzieli się z czytelnikami poradami i przepisami na to, jak skutecznie wspomagać oczyszczenie jelit. 

Prawidłowa praca układu pokarmowego jest niezbędną składową systemu oczyszczania organizmu, a zasady diety sokowej wg Tombaka zostały opracowane tak, aby możliwie efektywnie wspierać ten proces.

Jak oczyszczać jelita ze złogów?

Detoks jelit metodą Tombaka jest szeroko znany na świecie. Jego sposób oczyszczania jelita grubego przysłużył się dziesiątkom tysięcy ludzi. Jak mawia sam twórca autorskiej diety sokowej — na to, jaki jest stan naszego zdrowia, pracujemy każdego dnia naszego życia. Również sami przez lata zapracowaliśmy sobie na trapiące nas choroby. Nie ma wątpliwości, że istnieje ścisły związek pomiędzy odżywianiem a stanem zdrowia, a stosowanie metod oczyszczania organizmu i naturalnych suplementów detoksykacyjnych może znacząco poprawić nasze samopoczucie.

Oczyszczanie jelit ze złogów to proces, który może znacząco poprawić pracę Twojego organizmu. Złogi w jelitach mogą prowadzić do różnych dolegliwości — wzdęć, zaparć, bólu brzucha i dyskomfortu jelitowego. Na czym więc polega odżywianie oczyszczające organizm? Aby skutecznie wspierać prawidłową pracę jelita grubego, warto:

 • Zwiększyć spożycie błonnika, który pomaga w usuwaniu resztek pokarmowych — to naturalne wspomaganie oczyszczania jelit.
 • Pić dużo płynów — dieta sokowa wg Tombaka zdecydowanie to ułatwia.
 • Zadbać o naturalne pre- i probiotyki, które wspierają zdrową florę bakteryjną jelit podobnie, jak suplementy diety.domowy sposób oczyszczania jelita grubego

Co stosować na naturalne oczyszczanie jelit?

Naturalne oczyszczanie jelit to bezpieczna i skuteczna metoda dbania o zdrowie. W diecie oczyszczającej jelita warto uwzględnić:

 • Warzywa i owoce bogate w błonnik, takie jak jabłka, gruszki, brokuły, kapusta czy marchew.
 • Fermentowane produkty, np. oczyszczanie kefirem, który wspiera florę bakteryjną.
 • Zioła i przyprawy, takie jak imbir, kurkuma czy mięta, które działają detoksykująco.

Dieta Tombaka na oczyszczanie jelita grubego — zasady

Dieta Tombaka na oczyszczanie jelita grubego opiera się na naturalnych produktach, które wspomagają usuwanie toksyn z organizmu. Przepisy Michała Tombaka skierowane są na naturalne leczenie przy wykorzystaniu zdrowej żywności i prawidłowego łączenia pokarmów.

Jeśli chodzi o oczyszczanie jelita według Tombaka ważne jest, aby w tym procesie wykluczyć z diety mięso, białe pieczywo, jajka, krowie mleko, cukier i słodycze.

Lista produktów wg Tombaka na oczyszczenie jelit

Według Michała Tombaka, podczas detoksu organizmu następujące produkty są szczególnie korzystne dla oczyszczenia jelit:

 • Świeże warzywa — marchew, seler naciowy, buraki.
 • Owoce — jabłka, cytrusy, jagody.
 • Zioła mięta, rumianek, dziurawiec.
 • Produkty fermentowane — kefir, kiszona kapusta.

Jak widzisz, lista produktów wg Tombaka jest zgodna, z tą, która wspiera system oczyszczania i całe jelito grube.

Oczyszczenie jelita grubego według Michała Tombaka

Sprawdź, jak może wyglądać przykładowy jadłospis diety oczyszczającej organizm.

 I dzień procesu oczyszczania całego ciała

 • Wypij w podzielonych na 6 dawek 2,5 l kefiru. Możesz przegryzać sucharkami z ciemnego pieczywa. Ważne jest, aby w ciągu całego dnia nie spożywać żadnych innych produktów.

II dzień diety oczyszczającej jelita

 • Wypij w podzielonych na 5-6 dawek 1,5 l soku z jabłek wraz z sucharkami z ciemnego pieczywa. Sok powinien być świeżo przygotowany. W ciągu całego dnia nie spożywaj żadnych innych posiłków.

III dzień — odżywianie oczyszczające organizm

Comments

comments

Add Comment