Zioła i przyprawy na dobre trawienie

Dobre trawienie to cecha organizmu zdrowego, sprawnie funkcjonującego i w ogóle działającego bez zarzutu.

Proces trawienia zaczyna się już na etapie przeżuwania, gdy zaczynają działać enzymy śliny.  Potem pokarm odbywa drogę wzdłuż całego układu pokarmowego. Przechodzi kolejno do żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i jelita grubego, po którym kończy swą drogę.

Warto zadbać, by cały proces trawienia odbywał się sprawnie, bowiem dobre trawienie to podstawa zdrowia ogólnego.

W naszej szerokości geograficznej jest mnóstwo ziół i przypraw, które regulują wydzielanie soku żołądkowego, stymulują produkcję i wydzielanie żółci, poprawiają ruchy jelit, mają działanie wiatropędne. Mamy zioła, które mają działanie relaksujące i regulujące pracę układu pokarmowego. Niektóre mają taką wspaniałą właściwość, że zwiększają wydzielanie soku żołądkowego. Wszystko to wpływa na dobre trawienie. 

Przedstawiamy listę ziół i przypraw, które odznaczają się wymienionymi wyżej działaniami. Zalecamy używanie ich na co dzień. 

Zioła na dobre trawienie i sprawną pracę wątroby

Mięta pieprzowa
Dziurawiec
Mniszek lekarski
Rumianek
Szałwia
Koper włoski 
 
2 łyżeczki wybranego ziela wsyp do kubka i zalej do pełna wrzątkiem. Przykryj spodeczkiem i odczekaj 10 minut. Pij taki ciepły wywar raz lub dwa razy dziennie 30 minut po posiłku.
 
Przy piciu ziół należy przestrzegać podstawowej zasady. Mianowicie trzeba stosować je regularnie. Zioła działają rewelacyjnie na organizm, ale warunkiem jest systematyczność w ich spożywaniu. Usprawnią przemianę materii i wesprą utratę wagi. 
 
Lista przypraw na dobre trawienie
Majeranek
Imbir
Cynamon
Estragon
Jałowiec
Kminek
Cząber 
Pieprz czarny
Pieprz cayenne
 
Wykorzystaj moc wymienionych ziół i przypraw, by wspomóc pracę żołądka i wątroby. Wykorzystaj je do usprawnienia całego układu pokarmowego. Oczyść jelita i przestaw swoje trawienie na tryb sprawnego działania. 
Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment