Sposób na pozbycie się kretów z działki. Zrób to humanitarnie

Tunele kopane przez krety na wypielęgnowanej działce wywołują w tobie wściekłość? Twoje humanitarne serce nigdy nie skrzywdzi żywej istoty? Podamy ci bardzo etyczny sposób, jak tego futrzanego intruza się pozbyć.

Potrzebujesz:

  1. kilka puszek o pojemności 1 litra (np. puszka po kawie, może też być szersza butelka)
  2. łopatę

 

Wykonanie:

  1. Przespaceruj się po działce i poszukaj wszystkich krecich tuneli. Zasyp od razu piachem każdy z nich. Wróć następnego dnia i zobacz nowo wybudowane tunele. To są aktualne trasy wędrówek kretów.
  2. Przy każdym wylocie z tunelu wykop dołek (na tyle głęboki i szeroki, aby zmieściła się puszka). Ustaw puszkę otworem do góry. Pamiętaj o dokładnym wymyciu puszki po kawie, by zapach nie odstraszał kretów.
  3. Zakryj wierzch puszki cienkimi gałązkami i liśćmi. Zrób tak, by utworzona konstrukcja załamała się pod ciężarem kreta. Jeśli jest to tunel aktywny, tzn. krety się w nim znajdują, nie będziesz czekać długo, jak któryś zaraz do niego wpadnie. Litrowa puszka jest na tyle głęboka, że kret nie da rady stamtąd się wydostać.     
  4. Sprawdzaj zainstalowane puszki co godzinę, aby zapobiec śmierci tego potrzebnego w przyrodzie owadożernego ssaka.
  5. Złapane krety przenieś w miejsce, gdzie nie będą wyrządzać takich szkód, np. na nieuprawne pole lub do lasu.

Pamiętajmy, że w Polsce krety są pod częściową ochroną. Jak każda żywa istota też chce żyć. Podana metoda pozwoli pozbyć się ich skutecznie z działki w bardzo humanitarny sposób.  

Comments

comments

Add Comment