Truskawki to owoc o nieocenionych właściwościach leczniczych. Będziesz pod wrażeniem

Wreszcie mamy sezon na truskawki! Są świeże, pachnące słońcem, bardzo aromatyczne i pełne walorów zdrowotnych. Poznaj zadziwiające korzyści ze spożywania tych smacznych owoców.

Włącz truskawki do swojej codziennej diety i korzystaj z ich dobrodziejstwa. Jeśli nie byłeś do tej pory wielkim miłośnikiem tych owoców, najlepiej to zmień.

Wprowadź te przepyszne owoce nie tylko ze względu na smakowity sok i aromat całych owoców. Zawierają bowiem nieocenione bogactwo przeciwutleniaczy, a to dzięki dużej ilości witaminy C. Truskawki oferują szeroki wachlarz dobroczynnych składników, które mogą cię zaskoczyć. Działają odmładzająco? Ależ oczywiście! Co jeszcze? Oto kolejne super zdrowotne właściwości tych wczesnoletnich owoców.

Truskawki wzmacniają system odpornościowy, gdyż są wspaniałym źródłem witaminy C – twierdzi Madeleine Edwards dyplomowana kanadyjska dietetyk. Wiele ssaków ma zdolność do wytwarzania w organizmie tej witaminy. Niestety, człowiek nie ma tej możliwości i dlatego musimy ją suplementować.

Najlepiej czerpać z naturalnego źródła jakim są owoce truskawek. Jedna ich porcja, około 30 dkg, zapewnia połowę dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Jeśli zwiększysz porcję owoców, uzupełnisz witaminę w 100%. Badania naukowe wykazały, że ważne działanie antyoksydacyjne truskawek utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodni po ich zjedzeniu.    

Truskawki wspomagają wzrok właściwości przeciwutleniające truskawek chronią nasze oczy przed zaćmą, która w starszym wieku może przeobrazić się w utratę wzroku. Nasze oczy wymagają witaminy C by chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Truskawki pomagają w walce z rakiemtak, ponieważ dzięki dużej zawartości naturalnej witaminy C są silnym przeciwutleniaczem i chronią organizm przed zapadnięciem na tę chorobę. Ponadto kwas elagowy odkryty w truskawkach nie dopuszcza do rozwoju nowotworu. Jest swoistym wymiataczem z organizmu groźnych wolnych rodników i neutralizuje ich potencjalne chorobotwórcze działanie.  

Truskawki działają przeciwzmarszczkowo  kontynuując prezentowanie zdrowotnego działania witaminy C zawartej w truskawkach należy wymienić jej przeciwzmarszczkowe działanie. Witamina C pobudza organizm do produkcji kolagenu, który odpowiada za elastyczność naszej skóry. Kiedy organizm zaprzestaje produkcji kolagenu w wystarczających ilościach, należy spożywać owoce bogate w tę witaminę i powstrzymać proces starzenia się skóry. Najlepsze do tego w okresie letnim są truskawki.

Truskawki w naturalny sposób obniżają poziom tzw. złego cholesterolu

Raport Stowarzyszenia Chorób Serca i Udaru Mózgu podaje, że kłopoty z sercem są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, głównie wśród kobiet. Na szczęście te wczesne owoce zawierają silny składnik wzmacniający serce. Wspomniany wcześniej kwas elagowy bardzo wspiera pracę naszego serca. Rozrzedza substancję tłuszczową (cholesterol) w naszych żyłach i oczyszcza je zagrażających życiu płytek miażdżycowych.  

Po przeczytaniu tego artykułu pewnie nie przejdziesz już obojętnie obok stoiska wypełnionego dorodnymi i dojrzałymi truskawkami. Jedz je i niech służą twojemu zdrowiu.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZDROWIA? POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Comments

comments

Add Comment