Nie znajdziesz lepszego lekarstwa na popękane pięty. Rezultat już w kilka dni

Nie pozwól, by popękane pięty zmuszały Cię do ciągłego chowania ich w skarpetach i grubych butach. Czas, by bardziej zwrócić uwagę na wygląd naszych stóp. Zadbane przyciągają uwagę i są synonimem elegancji, urody i dobrego zdrowia.

Popękane pięty to powszechny problem nie tylko kosmetyczny, ale także często dość bolesny. Co więcej, suchym i popękanym piętom często towarzyszy mocne zaczerwienienie, łuszczenie się skóry, a nawet krwawienie.

Podane poniżej sposoby zapobiegną temu. W rezultacie przywrócą Twoim stopom zdrowy i piękny wygląd. 

Główne przyczyny pękającej skóry na piętach to suche powietrze, brak nawilżania, nieprawidłowa dbałość o stopy. Dużo ma tu do powiedzenia także niezdrowa dieta i źle dobrane obuwie.

Dolegliwości takie jak egzema, łuszczyca, odciski, cukrzyca i kłopoty z tarczycą mogą tylko pogarszać problem. By przywrócić stopom dobry, zdrowy wygląd posłużą Ci te proste sposoby:

  1. Natłuść skórę pięt

Na popękane pięty przydadzą się znakomicie różnorodne oleje roślinne. Wyleczą i zapobiegną w przyszłości pękaniu skóry na piętach.

Oliwa z oliwek, olej sezamowy, olej kokosowy zdziałają cuda z twoją popękaną skórą pięt.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wmasuj wieczorem olej dokładnie w stopy, szczególną uwagę zwracając na pięty. Nałóż bawełniane skarpetki i pozostaw do rana. W czasie, gdy ty będziesz spać, olej przeniknie głęboko w skórę, która zrobi się bardzo miękka i wyleczy popękane pięty. 

2. Rano wymocz stopy w wodzie z szarym mydłem i delikatnie wypoleruj spękania gładkim pumeksem.  

3. Wieczorem ponownie natłuść olejem pięty oraz całe podeszwy stóp. Nałóż parę czystych skarpetek i pozostaw na całą noc.

Po 3-4 dniach stosowania tego zabiegu skóra na piętach w zauważalny sposób się zmieni. Odzyska tak oczekiwaną przez ciebie gładkość i zdrowy kolor. Popękane pięty będą tylko niemiłym wspomnieniem.

Innym sposobem na uzyskanie zdrowego wyglądu pięt jest złuszczanie naskórka przy użyciu rewelacyjnej pasty z mąki ryżowej.

Sposób wykonania:

  1. W miseczce wymieszaj 3 łyżki mąki ryżowej z 3 łyżeczkami miodu i kilkoma łyżkami octu jabłkowego. Mieszaj aż do uzyskania gładkiej pasty. Jeśli twoje stopy są naprawdę w opłakanym stanie, dodaj jeszcze 1 łyżkę oliwy z oliwek. Odstaw na bok.
  2. Wymocz stopy w ciepłej wodzie przez około 10 minut.
  3. Wytrzyj nogi.
  4. Nałóż zrobioną pastę na pięty i złuszczaj popękaną skórę pocierając ręcznikiem, najlepiej dosyć szorstkim frotowym.
  5. Na koniec nasmaruj pięty cienką warstwą oleju, włóż skarpetki  i pozostaw na całą noc.

Któregokolwiek sposobu użyjesz i tak już po pierwszym zabiegu uzyskasz satysfakcjonujący wygląd pięt i uwierzysz, że też możesz szczycić się ich pięknem. Trwałe rezultaty osiągniesz wykonując zabieg kilka razy w tygodniu.

Przydatny był post? Podziel się!  

Comments

comments

Add Comment