Łuszczyca – usuń domowymi sposobami uciążliwe objawy tej choroby!

Łuszczyca jest chorobą skóry, niezwykle trudną do całkowitego wyleczenia. Jest związana z systemem odpornościowym człowieka. Pojawia się, kiedy w organizmie jest za mało białych krwinek, czyli limfocytów. Żeby znacznie złagodzić objawy łuszczycy, należy nieco zmienić swój styl życia.

Aby znacznie złagodzić dokuczliwe objawy łuszczycy stosuj następujące zalecenia:

Dostarczaj organizmowi niezbędną porcję witaminy D

Kiedy będzie jej brakować w organizmie, zaczniemy mieć problemy ze skórą. Najlepiej dostarczać ją w postaci naturalnej, czyli jeść ryby, jajka, białe mięso, pić napary z ostropestu plamistego, sok z aloesu, napary z pierwiosnka.

Nawilżanie skóry łagodzi objawy łuszczycy

Unikaj przesuszania skóry. Zadbaj o odpowiednie nawadnianie organizmu. Najlepiej sprawdza się picie świeżej wody mineralnej lub przefiltrowanej wody z kranu. Bardzo skutecznie nawilży całe Twoje ciało i zmniejszy objawy łuszczycy.

Unikaj silnych zapachów, gdyż łuszczyca ich nie lubi 

Większość mydeł i innych środków czystości posiada bardzo intensywne zapachy. One podrażniają skórę. Unikaj ich. Zastąp je mieszanką wody z octem. Doskonale wyczyścisz tym łazienkę i kuchnię, umyjesz podłogi i szyby w oknach.

Unikaj niektórych pokarmów, by nie pogłębiać objawów łuszczycy 

Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu łuszczycy. Staraj się nie jeść wołowiny i tłustych przekąsek. Jedz jak najwięcej pokarmów zawierających kwasy omega – 3: masło, pestki dyni, ryby, nasiona lnu, orzechy, migdały, olej rzepakowy, jajka, wieprzowinę.

Ciepłe kąpiele znacznie łagodzą objawy łuszczycy
Ciepła kąpiel złagodzi stan zapalny skóry. Po wyjściu z wanny od razu nawilż skórę. Zarówno do kąpieli, jak i po wyjściu z wanny używaj oliwy z oliwek, która na długo pozostawi skórę wilgotną.

Palenie papierosów to główny wróg łuszczycy

Nie pogłębiaj stanu zapalnego skóry i unikaj palenia papierosów. Także picie alkoholu wpływa na rozwój choroby. Palenie i picie to najwięksi szkodnicy dla skóry z łuszczycą.  

Korzystaj ze słońca, ponieważ promienie słoneczne bardzo łagodzą objawy łuszczycy 

Korzystaj ze słońca najwięcej jak się da. To naturalne lekarstwo na skórę łuszczycową. Promienie słoneczne wytwarzają w naszym organizmie witaminę D, która niezwykle leczniczo działa na skórę z łuszczycą.

Zrób wszystko, by zniwelować dokuczliwe objawy zapalenia skóry wywołane łuszczycą. Powyższe sposoby stosowane są od wieków w medycynie tradycyjnej i znacznie łagodzą łuszczycę. Są sprawdzonym i skutecznym środkiem w walce z tą chorobą.

Interesujesz się naturalnymi terapiami? Polub nas na Fb i udostępnij artykuł znajomym, a regularnie będziemy wysyłać Ci najnowsze informacje na ten temat 🙂

Comments

comments

Add Comment