Zobacz, jakie cuda dzieją się w Twoim organizmie 10 minut po wypiciu filiżanki

Wreszcie dobra wiadomość dla wszystkich smakoszy kawy. Ostatnie badania wykazały, że kawa jest super zdrowa dla naszego organizmu.

Picie 3 lub więcej filiżanek kawy dziennie może pomóc żyć dłużej. Takie są wyniki szesnastoletnich badań prowadzonych przez Agency for Research on Cancer and Imperial College w Londynie.

Kiedy przedmiotem naszych rozmów jest kawa, mamy najczęściej na myśli jej pobudzające działanie. Najczęściej to właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie przetrwać cały, długi dzień. Ale czy wiesz, że kawa posiada ponad 1000 biologicznie czynnych składników, które pozytywnie wpływają na nasze ciało i organy wewnętrzne?  

Badacze przyjrzeli się ponad 500 000 danym dotyczącym zdrowia. Badali osoby w wieku powyżej 50 lat w 10. krajach w Europie.

Stwierdzili, że wypijanie większej ilości kawy związane jest z mniejszym ryzykiem śmierci na skutek choroby serca.

Te wieloletnie badania pokazały, że wypijanie co najmniej 3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza o 18% ryzyko śmierci z powodów zdrowotnych. Naukowcy stwierdzili, że wątroba osób pijących kawę jest o wiele zdrowsza niż tych, którzy kawy nie piją. Dużo większa jest także odporność organizmu na rozmaite choroby, między innymi udary, zawały serca, miażdżyca, bóle stawów.

Zdrowotne korzyści picia kawy mają jeszcze inne przyczyny. Smakosze tego napoju są bogatsi i prowadzą zdrowszy tryb życia. Picie kawy w kawiarniach uważają za pewną aktywność towarzyską, która poprawia samopoczucie i przyczynia się do zdrowszego i dłuższego życia.

Każdy ma swoje własne uczucia wywoływane w trakcie picia kawy. Wierzymy, że są to najprzyjemniejsze doznania.

Jest jedna bardzo ważna uwaga dla wszystkich pijących kawę!

Kawa, jak i inne gorące napoje, mające powyżej 65°C mogą być powodem nowotworu w organizmie. Dlatego kawa serwowana w kawiarniach i restauracjach jest o temperaturze nieprzekraczającej tej wartości. Jeśli przygotowujesz kawę samodzielnie w domu, zachęcamy, by odczekać chwilę i nie pić jej zbyt gorącej. 

Chcesz otrzymywać ciekawe informacje dotyczące zdrowia?
Polub nas na Fb i udostępnij post znajomym 🙂

Comments

comments

Add Comment