Ból brzucha – 4 naturalne i bardzo skuteczne sposoby, które przynoszą ulgę

Ból brzucha jest dolegliwością, której przyczynę często trudno określić. Nie jest też łatwo znaleźć sposób na usunięcie bólu.

Ból brzucha może być wywoływany przez niestrawność, podrażnienie jelit, refluks żołądkowo- przełykowy. Zawsze sprawia, że czujesz się źle. Przedstawiamy 8 skutecznych naturalnych środków na ból brzucha:

ból brzucha układ pokarmowy

  • Wyciąg z rumianku – pomaga, gdyż działa przeciwzapalnie. Gdy ból brzucha spowodowany jest przez bakterie, środek ten  działa silnie bakteriobójczo.

Potrzebujesz:

  1. 2 łyżeczki suszonego rumianku (lub 1 torebeczkę)
  2. Kubek
  3. Wrzątek

Przygotowanie:

Zagotuj wodę, wrzuć do kubka rumianek i zalej gorącą wodą. Przykryj kubek spodeczkiem i odstaw na 10 minut. Wypij powoli.

  • Gorący okład – gorąco spowoduje rozluźnienie mięśni brzucha i uczucie ustępowania bólu. Najlepiej użyć termoforu. Połóż się wygodnie na łóżku i przyłóż gorący okład na brzuch. Temperatura wody powinna być komfortowa dla ciebie. Potrzymaj okład około 15 minut. Jeśli odczuwasz jeszcze ból,  poleż wygodnie trochę dłużej.
  • Woda z gotowania ryżu – działa silnie przeciwzapalnie i tworzy ochronną barierę na ściankach żołądka i jelit.  Ugotuj do miękkości ½ szklanki ryżu w 2 szklankach wody. Odcedź wodę z gotowania do szklanki i wypij jeszcze ciepły napój. Ryż możesz wykorzystać później do obiadu.
  • Woda z miętą – pomoże rozluźnić mięśnie brzucha i żołądka. Przede wszystkim zaś spowoduje zwiększone wydzielanie żółci  i lepsze trawienie. Woda z miętą doskonale się sprawdza przy bólach spowodowanych wzdęciami i niestrawnością. Po chwili zauważysz, jak twój brzuch wraca do swoich normalnych rozmiarów, a nie jest wzdęty.

Wykonanie napoju:

wrzuć do kubka kilka listków świeżej mięty (lub 2 łyżeczki suszonej)

– zalej wrzątkiem i przykryj kubek spodeczkiem

– odczekaj 10 minut i wypij dobrze ciepły napar miętowy. Jeśli użyta została świeża mięta, listki można żuć, co przyniesie dodatkowe korzyści i ulgę w bólu.

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment