Lecznicza wcierka do włosów z rozmarynu i goździków

Lecznicza wcierka do włosów to idealny sposób na to, aby włosy wreszcie odżyły, stały się grube i gładkie. 

Włosy to nie tylko ta część zewnętrzna, widoczna na skórze, ale także bardzo ważna część wewnętrzna, tzw. mieszek włosa, który tkwi w zagłębieniu naskórka i zawiera aktywne komórki macierzy włosa. Z niej powstaje nowy włos i dlatego tak ważne jest, by cebulka była silna i zdrowa. Osiągniemy to, jeśli te aktywne komórki będą dobrze odżywione. Włos pobiera składniki odżywcze za pośrednictwem naczyń krwionośnych, To one rozprowadzają substancje budulcowe, które odpowiadają za kondycję i siłę każdego pojedynczego włosa.

Lecznicza wcierka do włosów odgrywa kluczową rolę w ich wzmocnieniu, a dobrze dobrana silnie odbudowuje włos, pogrubia go i upiększa.    

Jedną z najbardziej skutecznych wcierek do włosów sporządza się z rozmarynu i goździków. Te dwa składniki, dzięki swoim odżywczym właściwościom, zmieniają cienkie i osłabione włosy w piękną, zdrową i bujną fryzurę.  

Rozmaryn

Rozmaryn to wspaniałe ziele dla włosów, które zwiększa mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. Działa podobnie jak masaż pobudzający przepływ krwi. Dzięki temu odbudowuje ich strukturę, zapobiega wypadaniu włosów, silnie dożywia i pobudza ich wzrost. Pielęgnując włosy wcierką z rozmarynem szybko można zauważyć zanik rozdwojonych końcówek i ładne wygładzenie ich powierzchni. Przeciwbakteryjne właściwości rozmarynu pomogą także uporać się z łupieżem.

Goździki

Drugi ważny komponent prezentowanej wcierki do włosów to goździki. Ich lecznicze działanie dostrzeżono i opisano  już w III wieku p.n.e. Przeciwbakteryjny Eugenol zawarty w goździkach leczy skórę głowy i zapobiega łupieżowi. Podobnie jak rozmaryn, goździki również odżywiają cebulki włosów i poprawiają ukrwienie skóry głowy. Dzięki takiemu działaniu hamują ich wypadanie. Stosując wcierkę do włosów z zawartością goździków wzmocnimy także ich barwę i zapobiegamy efektowi nadmiernej puszystości.

Lecznicza wcierka do włosów z rozmarynu i goździków

Składniki

  • 2 łyżeczki suszu rozmarynu (lub 3 gałązki świeżego)
  • 2 łyżeczki goździków
  • 1,5 szklanki wody
  • 0,5 łyżeczki soku z cytryny

Przygotowanie

Wrzuć rozmaryn i goździki do niewielkiego garnka. Zalej wodą i podgrzewaj pod przykryciem, aż do zagotowania. Zmniejsz nieco ogień i gotuj jeszcze przez 3 minuty na wolnym ogniu. Odstaw na bok do przestygnięcia. Do lekko ciepłej esencji dodaj sok z cytryny.

Sposób użycia

Nasącz wacik esencją z rozmarynu i goździków i wcieraj płyn w skórę głowy. Rób to starannie kawałek po kawałku. Owiń głowę ręcznikiem i pozostaw na pół godziny. Następnie umyj włosy delikatnym szamponem. Taki zabieg powtarzaj przed każdym myciem włosów przez co najmniej dwa miesiące, aż dostrzeżesz zadowalające efekty w postaci nowych, zdrowych odrostów.

Przydatny był post? Podziel się!      

Comments

comments

Add Comment