Maseczka na bardzo kruche naczynka krwionośne

Kruche naczynka krwionośne to kłopot bardzo wielu z nas. To, że naczynka są bardzo słabe możemy upatrywać w cechach dziedzicznych, brakach w dostarczaniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, zaburzeniach prawidłowego wchłaniania witamin i minerałów, stresującym trybie życia oraz nadmiarze używek.    

Kruche naczynka krwionośne powodują tzw. pajączki, obrzęki stóp i rąk, żylaki, krwawienia z dziąseł. Mogą doprowadzić do bardzo wielu schorzeń. Miażdżyca jest jedną z pierwszych i groźnych chorób powodowaną nieszczelnymi naczynkami krwionośnymi. Innym objawem pękających naczynek są opuchnięcia i tzw. worki pod oczami (może je wywoływać także niewydolność nerek).

Kruche naczynka krwionośne wzmocnimy stosując maseczkę z miodu, arniki i siemienia lnianego. Maseczka wzmocni ścianki podskórne naczyń krwionośnych i zapobiegnie ich łamliwości. Dodatkowo silnie nawilży i odmłodzi skórę. Tak zwane pajączki przestaną się już pojawiać.  

Maseczka z siemienia lnianego, arniki i miodu na kruche naczynka

 

Składniki

  • 2 łyżki siemienia lnianego
  •  2 łyżeczki miodu
  • 1 łyżka ziół z arniki

Wykonanie maseczki

Zalej siemię lniane 1 szklanką wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj 20 minut, aż płyn zgęstnieje. Odcedź ziarenka przez sito. W osobnym naczyniu zalej zioła arniki wrzątkiem (pół szklanki) i odczekaj 10 minut, aż się dobrze zaparzą. Do przestudzonego gęstego płynu z siemienia lnianego (temp. 40 °) dodaj miód i 2 łyżki wywaru z arniki. Pozostałą część wywaru wypij.

Stosowanie
Nałóż maseczkę na twarz i delikatnie masuj przez 3 – 4 minuty. Następnie pozostaw na 15 minut. Na koniec umyj skórę twarzy letnią wodą i nałóż krem. Maseczkę stosuj 2 razy w tygodniu.   

O innych cud poradach dowiesz się tutaj

Comments

comments

Add Comment