Najskuteczniejsze domowe składniki dla Twoich włosów

Pielęgnacja włosów w domu może być bardzo przyjemną czynnością, przynoszącą wiele satysfakcji z uzyskanych efektów. Przy tym jest o wiele tańsza, co jeszcze bardziej zachęca, by podjąć się samodzielnie tego działania.
 
Włosy nie lubią zmian temperatur, przesuszonego powietrza, trzymania ich pod czapką i wystawiania na ostre słońce. To wszystko bardzo je niszczy. Lubią natomiast, gdy je pielęgnujemy i bardzo o nie dbamy. Odwdzięczają się nam wówczas pięknym wyglądem, elastycznością i wspaniałym połyskiem.
 
Jeśli masz włosy zniszczone farbowaniem, prostowaniem, rozdwojone, puszące się i szybko się przetłuszczają, dobrze jest zastosować silnie regenerujące zabiegi. Wówczas włosy nabiorą zachwycającego wyglądu. Będą Twoją najpiękniejszą ozdobą.  
 
Nasze włosy uwielbiają naturalne, roślinne środki. Na pewno nie brakuje ich w Twoim własnym domu. Trzeba tylko po nie sięgnąć i wykorzystać do włosów w pielęgnacyjnym celu.
 
Trzeba pamiętać, że innych środków używamy do włosów blond, a innych do pielęgnacji włosów ciemnych. Wydaje się to oczywiste i nie ma potrzeby tutaj tłumaczyć, dlaczego.
 
Płukanka do włosów blond
 
Przygotuj:
4 łyżki suszonego rumianku
Litrowe szklane naczynie
Delikatny szampon do włosów zniszczonych
 
Wykonanie:
Wsyp rumianek do litrowego szklanego naczynia i zalej wrzątkiem do pełna. Przykryj spodeczkiem. W tym czasie, gdy rumianek będzie się zaparzał, umyj włosy delikatnym szamponem. Następnie przestudzony wywar z rumianku przelej przez sitko do oddzielnego naczynia. Dokładnie spłucz włosy rumiankową płukanką. Po wysuszeniu włosy pozostaną nawilżone i elastyczne. 
 
Dodatkowym efektem będzie ożywiony, lśniący kolor.  Spowoduje to ich gładkość i łatwe układanie się. 
 
Płukanka do włosów ciemnych:
Przygotuj:
3 łyżeczki cynamonu
5 goździków 
1 łyżeczkę czarnej herbaty liściastej 
 
Wykonanie:
Wszystkie składniki wrzuć do małego garnka. Zalej 1 litrem wody i gotuj pod przykryciem przez 15 minut. 
Następnie umyj włosy delikatnym szamponem. Przestudzony wywar przelej przez sitko do oddzielnego naczynia. Dokładnie spłucz włosy tą płukanką do włosów ciemnych. Gdy włosy wyschną, staną się dobrze nawilżone, a ich kolor widocznie się odświeży. Rozdwojone końcówki pozamykają się, włosy  staną się gładkie. Będą się ładnie układać i lśnić. 
 
Inni czytelnicy zainteresowali się także:
 
 
Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment