Brodawki – jak ich się pozbyć?

Brodawki są dość powszechnie występującą zmianą na skórze człowieka, która powstaje na skutek zakażenia wirusem HPV. Takie zmiany towarzyszą ludzkości od tysięcy lat, czego dowodem jest wykrycie ich na mumiach pochodzących sprzed 3000 lat. Problem jak widać nie jest nowy, a w tym czasie powstało wiele domowych sposobów na to, jak się ich pozbyć.

Brodawki zazwyczaj nie są zmianą na skórze groźną, bardziej irytują nas ze względów estetycznych. Jest wiele naturalnych sposobów na ich pozbycie się. Jednak przed zastosowaniem którejkolwiek metody należy upewnić się u specjalisty, czy te naskórkowe grudki nie mają stanu zapalnego.

Brodawkowe zmiany najczęściej występują na powiekach, podeszwach stóp, na plecach, palcach nóg i udach. Nieraz pojawiają się w zupełnie nietypowych miejscach, np. pod paznokciem i na palcach rąk. Często wyrastają, gdy mamy zaniżoną odporność organizmu lub cierpimy na atopowe zapalenie skóry.

Lecznicze działanie glistnika jaskółcze ziele zostało potwierdzone tysiącami usuniętych brodawek. Dowiedziono także jego pozytywny wpływ na zahamowanie ubytku masy kostnej i zapobieganie osteoporozie.

Brodawki – naturalna metoda pozbycia się ich

Niezwykle skutecznym naturalnym środkiem na brodawki jest sok mleczny z jaskółczego ziela.  Jaskółcze ziele jest rośliną powszechnie występującą w naszym kraju i od wieków cieszy się opinią najbardziej skutecznego ziela przeciwko brodawkom. Leczniczy sok otrzymamy w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że przełamiemy świeżą gałązkę rośliny, a żółtopomarańczowy mleczny płyn natychmiast pojawi się w tym miejscu. Chelerytryna i sangwinaryna zawarte w łodyżkach jaskółczego ziela mają silne właściwości przeciwwirusowe, grzybobójcze, bakteriobójcze oraz przeciwbólowe. 

Sok mleczny z glistnika jaskółcze ziele – jak stosować?

Przy leczeniu brodawek  sok mleczny glistnika stosujemy w ten sposób, że kilka razy dziennie smarujemy nim zmiany na skórze. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę, by sok nie dostał się do oczu, gdyż wywołuje silne pieczenie. Takie samo działanie mają okłady z wywaru z suszu glistnika jaskółcze ziele. Młode pędy do suszenia zbiera się w maju i czerwcu, wtedy, kiedy roślina kwitnie. 

Ciekawostka: dym powstający przy spalaniu wysuszonych łodyżek glistnika jaskółcze ziele silnie odstrasza muchy i komary, a więc latem warto o tym pamiętać i zapewnić sobie spokojny wieczór na balkonie lub ogrodowym tarasie.

Przydatny był post? Podziel się!   

Comments

comments

Add Comment