Sposób na cienkie i suche włosy stosowany przez nasze babcie

Cienkie i suche włosy wymagają specjalnej troski. Warto zatem sięgnąć po sprawdzoną recepturę, przekazywaną wśród rodziny oraz znajomych. Nasze babcie mimo że nie posiadały profesjonalnych kosmetyków to jednak cieszyły się gęstymi i zadbanymi włosami. Jak to robiły?

Włosy to specyficzny wytwór naskórka charakterystyczny dla człowieka. Pokryta jest nimi cała skóra oprócz wewnętrznej strony dłoni, warg, nie ma ich także pod podeszwami. U innych ssaków przyjmują postać piór, wełny, rogów.    

Włosy zdrowe, bujne i lśniące świadczą o doskonałej sprawności biologicznej organizmu i podnoszą naszą atrakcyjność. Dodatkowo, gdy są one długie sprzyjają lepszemu oddziaływaniu feromonów. Statystycznie włosów jasnych jest więcej, ponieważ są one cieńsze od włosów ciemnych.   

Włosy cienkie i suche są nie tylko pozbawione naturalnego blasku, ale także elastyczności, dlatego łatwo się łamią i ciągle ich ubywa. Problem jest dość powszechny, a  suche powietrze, wiatr, słońce i słona woda w basenie lub morzu tylko wzmacniają ich kruchość.

Pielęgnacja cienkich i suchych włosów powinna być oparta tylko o naturalne składniki, a szczególnie należy unikać środków kosmetycznych z SLS, czyli zawierających bardzo wysuszające Sodium Lauryl Sulfate. Warto zwrócić na to baczną uwagę.

Jednym z najlepszych naturalnych sposobów regeneracji cienkich i suchych włosów jest regularne nakładanie na nie maseczki sporządzonej z kurzych żółtek, miodu, odrobiny soku z cytryny i oleju lnianego. Połączenie tych wyjątkowo odżywczych produktów sprawia, że już po kilkakrotnym zastosowaniu włosy odmieniają się nie do poznania.

4 produkty, które najlepiej wzmacniają włosy

Żółtko jest najlepszym lekarstwem dla włosów suchych, cienkich i łamliwych. Zawiera duże ilości witaminy A, D oraz witamin z grupy B, które wzmacniają skórę i włosy oraz dbają o ich kwitnący wygląd.

Miód jest przebogatą skarbnicą kwasów organicznych, olejków eterycznych oraz karotenu, który chroni włosy i skórę przed inwazją niszczycielskich drobnoustrojów.

Sok z cytryny reguluje pH skóry głowy i zajmuje poczesne miejsce w odbudowie zdrowych włosów.

Olej lniany wyjątkowo dobrze konserwuje włosy od zewnątrz i zapobiega ich wysuszaniu. Zawiera nawilżający kwas linolowy, który nie jest produkowany przez ludzki organizm.

Cienkie i suche włosy – przepis na odżywczą maseczkę

Proporcje dla włosów o średniej długości

  • 3 żółtka
  • 1 łyżeczka miodu
  • 3-4 krople cytryny
  • 1 łyżeczka oleju lnianego

Wykonanie

Żółtka, miód, sok z cytryny i olej lniany umieść w porcelanowej miseczce  i dokładnie wymieszaj drewnianym widelcem lub łyżeczką. Na suche włosy nanieś preparat i potrzymaj 30 – 40 minut, następnie umyj włosy w delikatnym szamponie i pozostaw do samodzielnego wyschnięcia. Nie nakładaj na nie żadnych dodatkowych kosmetyków. Maseczkę stosuj co drugie mycie włosów. Po kilku takich zabiegach wygląd Twoich włosów bardzo pozytywnie Cię zaskoczy.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment