Zobacz, co się stanie z Twoim ciałem, jeśli będziesz jeść 3 jajka dziennie

Panuje taki trend w żywieniu polegający na eliminowaniu ze swej diety produktów pochodzenia zwierzęcego. I nie chodzi tylko o mięso i jego przetwory, ale także o mleko, sery, kefiry i jajka. Dla wielu dietetyków to zupełne nieporozumienie. Wartość odżywcza jajek jest nie do przecenienia. 

Ludzie pragną ściśle przestrzegać modnej diety wegańskiej, a nie zdają sobie sprawy z faktu, że tracą coś bardzo wartościowego: zdrowie!

Zaufaj ekspertom – zjadając trzy jajka codziennie na śniadanie, będziesz nie tylko zdrowszy, ale także wzmocnisz swój układ odpornościowy. Zapewnisz sobie ochronę przed wieloma chorobami! Jaja są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Wartość odżywcza jajek jest tak duża, że trudno zastąpić je innymi produktami. 

Obalamy mity dotyczące złego wpływu jedzenia jajek na organizm!

Nie musisz się martwić o poziom cholesterolu spożywając jajka. Jaja zawierają tylko 180-186 mg cholesterolu, podczas gdy sama wątroba produkuje prawie 1000-2000 mg cholesterolu każdego dnia. Co więcej, jajka mogą zastąpić szkodliwy cholesterol jego zdrowym zamiennikiem. 

Oto korzyści zdrowotne płynące z dodania jaj do swojej diety:

1. Jajka wzmacniają kości

Jajka zawierają witaminę D i wapń. Witamina D reguluje wchłanianie wapna i fosforu w Twoim ciele, dzięki czemu możemy mieć silne kości i zęby.

2. Nawet dietetycy zalecają codzienne spożywanie jajek

Oprócz wzmacniania kości, jedzenie jaj wzmacnia również nasze mięśnie. Ilość białka w zaledwie dwóch jajach jest równa jednej porcji mięsa. Tym samym zjedzenie jajek jest takim samym źródłem korzyści jak zjedzenie mięsa, ale zyskujesz podwójnie bo nie zjadasz dodatkowego tłuszczu z mięsa!

3. Jaja są bogate w składniki odżywcze niezbędne do rozwoju organizmu

Jaja zawierają ryboflawinę, kwas foliowy, fosfor, żelazo, selen, magnez oraz witaminy: A,  B6 i E.

4. Jajka pomagają w odchudzaniu

Dzięki temu że jajka mają bogaty skład i dużo cennych pierwiastków, zapewniają odpowiednią ilość pierwiastków i kalorii. Przez swoją odpowiednią kaloryczność są również sycące. 

5. Jajka są świetnym pomysłem na śniadanie

Po przeprowadzonych badaniach Amerykańskiego Instytutu do spraw Otyłości okazało się, że zjedzenie 3 jajek na śniadanie w znaczącym stopniu powoduje, że w ciągu dnia nie mamy już ochoty na podjadanie.

6. Jajka przyczyniają się do poprawy narządu wzroku.

To przede wszystkim żółtka jaj zawierają duże ilości luteiny i zeaksantyny, które zmniejszają ryzyko zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Jaja są także bogate w witaminę A, której niedobór powoduje tzw. ślepotę nocną. Jak widać wartość odżywcza  jajek jest ogromna i niezastąpiona. 

7. Jajka są bogatym źródłem białka

Wszyscy potrzebujemy białka a najbardziej potrzebują go osoby uprawiające sport, którym białko potrzebne jest do odbudowania masy mięśniowej. Jedno duże jajko zawiera aż 6 gramów białka.

8. Jajka zapobiegają chorobom serca

Ostatnio opublikowane badania wykazują,  że jajka korzystnie wpływają na pracę serca ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych. 

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment