Lek z żywokostu na chorobę zwyrodnieniową stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów to konsekwencja zużywania się układu ruchowego człowieka oraz różnych zmian chorobowych w organizmie.  

Zwyrodnienie stawów dotyka nie tylko ludzi w starszym wieku, ale coraz częściej zupełnie młode osoby. Choroba charakteryzuje się tym, że jest przewlekła. Jeśli nic nie robimy, choroba systematycznie postępuje.

Najczęściej atakuje te stawy, które w ciągu życia są najbardziej obciążone, czyli stawy kolanowe. Ale choroba zwyrodnieniowa stawów niszczy także stawy rąk i stóp, odcinek szyjny i lędźwiowy kręgosłupa, staw biodrowy.

Chrząstka stawowa jest elastyczną, delikatną tkanką. Tworzy powierzchnię tam, gdzie stykają się kości i chroni je przed nadmiernym ścieraniem. Kiedy chrząstka stawowa staje się coraz słabsza, zaczynamy odczuwać coraz większość sztywność w stawach i mieć kłopoty z poruszaniem się bez bólu.

Na stan naszych stawów ogromny wpływ mają  również zbędne kilogramy, którymi je codziennie obciążamy. I to nam uświadamia, jak ważna jest prawidłowa waga naszego ciała. Nie rujnujmy stawów dodatkowym ciężarem.

Środek na zahamowanie postępującej artrozy, czyli choroby zwyrodnieniowej stawów:

Napar na bazie korzenia żywokostu

Żywokost to roślina występująca u nas na terenie całego kraju, więc nie ma problemu z jej dostaniem. Do naparu, który jest znakomitym lekiem, gdy dokucza choroba zwyrodnieniowa stawów, wykorzystujemy korzeń żywokostu mający charakterystyczny czarno-fioletowy kolor. Jego długość może sięgać nawet 30 cm. Czynnikiem wspomagającym chore stawy jest występujący w nim śluz. Jest go w korzeniu żywokostu aż 10 – 15%. Śluz ten działa korzystnie zarówno na bolące stawy, jak i na błony śluzowe żołądka i jelit. Leczy mikrokrwawienia oraz wrzody.

UWAGA: ze względu na zawartość alkaloidów w korzeniu żywokostu, napar nie może być stosowany długotrwale.   

Napar z żywokostu zalecany przy chorobie zwyrodnieniowej stawów 

Składniki:

2 dkg korzenia żywokostu
2 łyżki posiekanej pokrzywy
1 łyżeczka czarciego pazura
2 łyżeczki kory wierzby
2 łyżeczki mniszka lekarskiego

Przygotowanie:

Wszystkie przygotowane zioła wymieszać.
2 łyżeczki mieszanki wsypać do większego kubka lub słoika. Zalać wrzątkiem i pozostawić na 10 minut pod przykryciem

Łatwiej będzie zahamować rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów, jeśli napar będzie zażywany w ilości 2 – 3 filiżanki dziennie. Do smaku można dodać 1 łyżeczkę miodu.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment