Kłopoty z kręgosłupem zmniejszymy prostymi domowymi sposobami

Ból serca i głowy oraz drętwienie nóg  mogą być powodowane przez kłopoty z kręgosłupem i być oznaką jego znacznego niedomagania.  Zadbaj o jego dobry stan i zacznij żyć bez codziennego bólu.

Przeciążony odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Bóle kręgosłupa bardzo często dotyczą odcinka lędźwiowego. Odczuwamy ostry ból w krzyżu, który rozprzestrzenia się do jednej nogi lub obydwu naraz.

Jeśli czujesz mrowienie lub drętwienie nóg, może to oznaczać, że masz problem z kręgosłupem. Prostym sposobem na pozbycie się tej dolegliwości jest ciepła kąpiel z dodatkiem soli. Następnie należy wykonać masaż nóg. Dobrze jest użyć do tego maści rozgrzewającej. Poprawa przepływu krwi będzie natychmiastowa, a mrowienie i drętwienie kończyn minie.

Zbyt przeciążony  odcinek szyjny

Zawroty głowy i ból serca  to częste objawy przeciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Ból przemieszcza się od kręgosłupa do karku powodując ból głowy albo promieniuje w kierunku serca. Myślimy, że problem wiąże się z sercem, a to kręgosłup wysyła bolesne sygnały.

Jak możemy pomóc  sobie przy bólu szyi?

Masaż ręcznikiem: zmocz ręcznik w ciepłej wodzie i umieść go na szyi z tyłu głowy. Masuj kręgi szyjne energicznie przesuwając ręcznik po szyi. Masaż powinien trwać  około 10 minut.

Jeśli boli cię kark, ciepłe powietrze z suszarki do włosów dobrze go nagrzeje, a później dobrze jest go wymasować. Ból przejdzie szybciej, jeśli do masażu użyjemy maści przeciwzapalnej.

Osoby długo pracujące przy komputerze lub dużo czytające co godzinę powinny zrobić przerwę na ćwiczenia szyi. Wówczas kłopoty z kręgosłupem znacznie ustąpią. Należy poruszać głową we wszystkie strony, zrobić kilka ruchów na okrągło, wysunąć kilkakrotnie podbródek do przodu i cofnąć go. To dobre ćwiczenia na rozluźnienie mięśni karku i pozbycie się bólu.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment