Syrop z cebuli, miodu i goździków


Syrop z cebuli, miodu i goździków to jeden z najsilniejszych środków, który pomaga leczyć kaszel, ból gardła, przeziębienie, katar i bóle mięśniowe. Cebula od wieków stosowana jest w naturalnym leczeniu zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Być może nie każdy wie, że prawidłowa nazwa to czosnek cebula, gdyż jest warzywem z rodzaju czosnku. Zawiera wiele olejków lotnych o charakterystycznym zapachu, ale przede wszystkim jest bogata w witaminę C i leczniczą kwercetynę. Warto dodać, że jest niskokaloryczna, ma tylko 40 kcal w 100 g. Najzdrowiej spożywać ją na surowo, gdyż ugotowana i usmażona ma najmniej wartości i jest najgorzej tolerowana przez układ trawienny.

Sporządzony syrop z cebuli, miodu i goździków oddziałuje na wiele obszarów naszego organizmu. Na przykład obniża poziom cukru we krwi i pozwala nawet zmniejszyć dawkowanie insuliny. Ponadto reguluje ciśnienie tętnicze, działa moczopędnie, przeciwbakteryjnie i dezynfekująco. Sprzyja odchudzaniu, gdyż ostro przyspiesza trawienie. Najchętniej polecany jest w przypadku chorób układu oddechowego, czyli przy bólu gardła, krtani i migdałków, zapaleniu zatok przynosowych i zapaleniu oskrzeli, silnym kaszlu oraz w chorobie astmatycznej.

Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy może spożywać cebulę. Niewskazana jest mianowicie dla osób z ciężkimi chorobami nerek i wątroby, a także dla osób ze stanami zapalnymi jelit oraz z niewydolnością serca.

Ciekawostka: Jeśli ktoś zastanawiał się, dlaczego łzawią oczy w trakcie krojenia tego niezwykle zdrowego warzywa to wyjaśniamy, że odpowiada za to enzym LFS znajdujący się w cebuli. Po zmieszaniu z aminokwasami również zawartymi w tym warzywie zamienia je w kwas sulfonowy. Ten następnie przekształca się w lotny sulfin etylu, który powoduje podrażnienie spojówek i łzawienie.    

Syrop z cebuli z dodatkiem miodu i goździków

Składniki

Przygotowanie

Obierz cebulę i pokrój w plastry, a następnie ułóż warstwę z połowy cebuli na spodzie małego słoika. Posyp 1 łyżeczką goździków i polej 1 łyżeczką miodu. W kolejnym kroku powtórz czynność z drugą warstwą. Później zakręć słoik i odstaw w ciepłe miejsce, żeby cebula puściła sok i wszystkie składniki się wymieszały. Na drugi dzień wymieszaj zawartość słoika i odcedź powstały syrop do drugiego naczynia. W zakręconym naczyniu przechowuj w lodówce lub innym chłodnym miejscu.

Spożywanie

Syrop z cebuli, miodu i goździków dawkuj aż do wyczerpania po jednej łyżeczce 3 razy dziennie po jedzeniu. Choroba szybko minie, a nabyta w ten super naturalny sposób odporność organizmu na długo z Tobą pozostanie.

Przydatny był post? Podziel się!   

Comments

comments

Add Comment