Łupiny cebuli to najlepsze źródło leczniczej kwercetyny

Łupiny cebuli i zawarta w nich kwercetyna od wieków wykorzystywane są w ziołolecznictwie i medycynie ludowej. Cenione są wszędzie, gdzie cebula jest znana. 

Łupiny cebuli są niezwykle leczniczym specyfikiem, o czym mało kto wie. Zawierają niezwykle cenną kwercetynę, witaminy z grupy B, A, E i C. Są wypełnione potasem i fosforem, a także wapniem i krwiotwórczy żelazem. 

Łupiny cebuli, te szorstkie i twarde skórki, posiadają silne związki antyalergiczne i przeciwzapalne. Kwercetyna z łupin cebuli niszczy komórki nowotworowe, w tym wspomaga leczenie jednego z najgroźniejszych nowotworow, jakim jest rak trzustki. 

Właściwości przeciwnowotworowe kwercetyny polegają między innymi na tym, że blokują rozmnażanie się  komórek nowotworowych. Co więcej, powodują obumieranie komórek już chorobowo zmienionych.

Kwercetyna ma generalnie bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Zmniejsza ryzyko zawału serca i zapobiega powstawaniu żylaków, hamuje rozwój blaszek miażdżycowych oraz znacząco poprawia pamięć. 

Ponadto łupiny cebuli przekształcają białe komórki tłuszczowe w brązowe. Te zaś powodują utratę wagi i ułatwiają osiągnięcie szczupłej sylwetki. 

Łupiny cebuli zawierają kwercetynę, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Jej utrata w procesie gotowania jest niewielka. Wynosi zaledwie 20%. Najwiecej tego leczniczego składnika posiadają łupiny cebuli czerwonej. 

Leczniczy wywar z łupin cebuliprzepis

W litrowym garnku zagotuj szklankę łupin. Utrzymuj je w stanie lekkiego wrzenia przez 5-10 minut, a następnie zdejmij z ognia do naciągnięcia. Po kilkunastu minutach odcedź wywar. 

1 szklankę takiego wywaru wypijaj na godzinę przed snem.

Ten wywar z łupin cebuli wyciszy Cię i zapewni spokojny sen. Ureguluje także układ trawienny.

Wywar wykorzystuje się również w chorobach krążenia, stanach zapalnych organizmu i oporności na insulinę. 

Łupiny cebuli na oskrzela

Aby oczyścić oskrzela z zalegającej wydzieliny upiecz w piekarniku 3 cebule wraz z łupinami. Po wyjęciu z piekarnika zmiksuj cebule blenderem. Gdy miazga ostygnie, dodaj 6 łyżeczek miodu. Przechowuj w zakręconym słoiczku w chłodnym miejscu. 

Stosowanie:

Zmieszaj 2 łyżki mieszanki z 1 szklanką przegotowanego mleka. Miksturę z łupin cebuli należy pić przed snem. Po dwóch tygodniach oskrzela zostaną oczyszczone z zalegającej i pełnej bakterii wydzieliny.

To też Cię zainteresuje:

Sok z kiszonej kapusty to największy wróg pasożytów i chorób

Kiszona cytryna – kulinarna gwiazda, która zyskała ogromną popularność

Przydatna była treść? Podziel się ze znajomymi

Comments

comments

Add Comment