Sok z kiszonej kapusty to największy wróg pasożytów i chorób

Sok z kiszonej kapusty to nieocenione źródło dobrego zdrowia. Potrafi czynić cuda, jeśli chodzi o naprawianie wszelkich zaburzeń przewodu pokarmowego. A zdrowy układ pokarmowy to dobra kondycja i witalność całego organizmu. Nie można marzyć o dobrym zdrowiu i sprawnie funkcjonującym organizmie, jeśli występują jakiekolwiek zaburzenia w przewodzie pokarmowym. To truizm, ale warto go powtarzać, gdyż nieraz zapominamy o silnym związku pomiędzy stanem zdrowia a procesami trawiennymi.

  1. Sok z kiszonej kapusty działa przeciwnowotworowo

Wiele badań klinicznych dowiodło, że spożywanie surowej kapusty lub picie soku z kiszonej kapusty znacząco obniża ryzyko zachorowania na raka żołądka, dwunastnicy i jelita grubego.

  1. Kiszona kapusta to bogactwo składników mineralnych

Sok z kiszonej kapusty to największa skarbnica witaminy B i C. Zawiera również witaminę E i P, beta-karoten, a także sole mineralne: wapń, żelazo, potas, magnez. Warto wspomnieć też o stosunkowo dużej zawartości siarki – pierwiastka, który korzystnie wpływa na wygląd włosów, skóry i paznokci. 

  1. Silnie oczyszcza organizm

Zaleca się picie pół szklanki soku z kiszonej kapusty przez dwa tygodnie trzy razy dziennie. Rano na czczo oraz pół godziny po obiedzie i pół godziny po kolacji. Zawarte w kiszonkach bakterie probiotyczne rewelacyjnie oddziałują na florę bakteryjną jelit, usuwając toksyny.

  1. Kiszona kapusta to cenne źródło błonnika

Picie soku z kiszonej kapusty przyspiesza metabolizm i reguluje przemianę materii, więc np. osoby, którym zależy na zgubieniu nadmiaru kilogramów, powinny często po niego sięgać. Dodatkowo błonnik daje uczucie sytości i zapobiega zaparciom.

  1. Sok z kiszonej kapusty to naturalny wróg pasożytów

Pasożyty nie lubią kwaśnego soku z kiszonej kapusty i można je w ten sposób szybko wyplenić z organizmu.

  1. Sok z kiszonej kapusty zwiększa chęć na seks

Sok z kiszonej kapusty wymieniany jest na pierwszym miejscu jako naturalny specyfik zwiększający popęd seksualny i pozytywnie wpływający na płodność.

  1. Niweluje szkodliwe działanie alkoholu

Sok z kiszonej kapusty najczęściej spożywamy w okresie jesienno-zimowym. Pijmy go jednak przez cały rok. Niweluje szkodliwe działanie nawet niewielkich dawek alkoholu. Ponadto  wzmocni odporność i sprawi, że będziemy bardziej witalni i pełni energii.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment