Chcesz rzucić palenie? Poznaj sposoby kogoś, komu się udało

Palacze wiedzą, jak trudno porzucić szkodliwy dla zdrowia nałóg palenia papierosów. Jednym
z najczęstszych noworocznych postanowień jest właśnie rzucenie palenia. Czy można pozbyć się tego nałogu? Można. Oto sposoby byłego palacza. On tego dokonał przy pomocy poniżej opisanych środków:

1.Owies

Owies jest niezwykle pomocny w procesie rzucania palenia. Jest jednym z najlepszych domowych sposobów na pokonanie tego przykrego nałogu. Jak go używać? Należy wziąć łyżeczkę zmielonego owsa i zmieszać go ze szklanką ciepłej wody. Pozostawić na noc. Rano mieszankę gotować przez 10 minut. Pić w ciągu dnia po kilka łyków po każdym posiłku. Mikstura z owsa pomaga w pozbyciu się trujących toksyn z organizmu i znacznie ogranicza potrzebę zapalenia papierosa.   

2.Woda

Prosta czynność jaką jest picie zwykłej wody może znacznie wesprzeć nas w walce z nałogiem tytoniowym. Woda przede wszystkim jest znakomitym sprzymierzeńcem w pozbywaniu się
z organizmu szkodliwych substancji, zalegających w organizmie na skutek palenia. Nie tylko usunie toksyny, ale także znacznie zredukuje symptomy wynikające z rzucenia palenia.

3.Pieprz cayenne

Picie sporej ilości wody jest podstawowym środkiem pomagającym w pozbyciu się  nałogu. Bardzo oczyszcza organizm. Woda połączona z odrobiną pieprzu cayenne jest jeszcze bardziej pomocna. Znakomicie oczyszcza układ oddechowy z zalegającej wydzieliny. W ten sposób pozbędziesz się charakterystycznego dla palaczy kaszlu i nie będziesz chciał, by wrócił, więc nie sięgniesz już po papierosa.

4.Imbir

W początkowym okresie po rzuceniu papierosów wielu palaczy odczuwa nudności. To powszechny objaw w tym procesie. Aby pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia, pij kilka razy dziennie wodę połączoną z imbirem. Wystarczy do szklanki ciepłej wody wrzucić kilka plasterków świeżego imbiru.

5. Lobelia

Lobelię możesz kupić w aptece lub zerwać na własnej działce. Zrób napar i popijaj regularnie  w ciągu dnia. Pomoże ci pozbyć się symptomów odrzucenia tytoniu: nudności, zdenerwowania, chęci podjadania oraz znacznie poprawi koncentrację.  

6.Soki z owoców i warzyw

Wieloletnie palenie niszczy zdrowie. Organizm w znacznym stopniu przestaje przyswajać składniki odżywcze z pożywienia. By zredukować te negatywne skutki i poczuć się lepiej, pij dużo soków ze świeżych warzyw i owoców. Po krótkim czasie zauważysz, że znika szarość cery, poprawia się stan włosów i paznokci, oddech staje się czysty, lżejszy i ustaje tzw. kaszel palacza.   

7.Miód

Miód ma mnóstwo witamin, enzymów i białka. Wspomaga układ trawienny i uzupełnia wszelkie niedobory w organizmie. Nie zapominaj o nim w procesie regeneracji po wieloletnim paleniu papierosów. Jest prawdziwym sprzymierzeńcem w walce z nałogiem tytoniowym.  

Jeśli zastosujesz chociaż część z tych metod, masz znacznie większą szansę na sukces. Ponadto przedstawione powyżej metody są tanie. Powodzenia!

Chcesz wiedzieć więcej na temat zdrowia? Polub nas na Facebooku, a otrzymasz zawsze najlepsze informacje. 

Comments

comments

Add Comment