Pij regularnie ten napar, a woreczek żółciowy nie przysporzy Ci kłopotów!


Woreczek żółciowy potrafi przysporzyć wielu kłopotów. Najczęstszym schorzeniem tego narządu jest kamica. Każdego roku dokonuje się mnóstwa operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego. Niektórzy pacjenci nawet umierają na skutek powikłań.

Zabieg usunięcia woreczka jest jednym z najczęściej wykonywanych w salach operacyjnych szpitali na całym świecie. Operacji dokonuje się metodą tradycyjną, czyli poprzez rozcięcie powłok brzusznych lub za pomocą laparoskopa. Na pewno jest to sposób mniej inwazyjny, a leczenie pooperacyjne trwa znacznie krócej.

Ciekawostką jest, że woreczek żółciowy częściej daje o sobie znać kobietom. To one są w większości pacjentami bloku operacyjnego.

Czym jest woreczek żółciowy?

Woreczek żółciowy, potocznie zwany woreczkiem, to narząd znajdujący się pod wątrobą. Jego głównym zadaniem jest gromadzenie i zagęszczanie żółci produkowanej przez wątrobę. W pęcherzyku tym może być aż 70 ml żółci w postaci płynnej, która wspomaga trawienie tłuszczów i wchłanianie do organizmu witamin, które w tłuszczach się rozpuszczają.

Jak powstają kamienie żółciowe?

Kamienie żółciowe powstają, kiedy żółć traci swą płynną postać i zaczyna się krystalizować. Sole kwasu żółciowego przekształcają się w tzw. kamienie żółciowe. Powodem powstawania kamieni żółciowych może być, między innymi, zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi.

Jak możesz zapobiegać powstawaniu kamieni żółciowych?

Jeśli chcesz przeciwdziałać powstawaniu kamieni żółciowych lub rozpuścić je w sposób naturalny, zacznij regularnie pić napar z ostropestu. Roślina ta już w starożytności wykorzystywana była do usuwania kamieni żółciowych. Dziś ostropest jest nam jeszcze bardziej potrzebny, gdyż żyjemy w ciągłym stresie i jemy w większości żywność mocno przetworzona i przenikniętą konserwantami.

Jak sporządzić napar z ostropestu i usunąć kamienie żółciowe?

  1. 2 łyżeczki nasion ostropestu wsyp do szklanki i zalej wrzątkiem.
  2. Przykryj szklankę spodeczkiem i odczekaj 5 minut, aż się zaparzy.
  3. Pij codziennie na 2 godziny przed jedzeniem porcję takiego naparu.
  4. Do smaku można dodać plasterek cytryny lub łyżkę soku owocowego.

Pij codziennie napar z ostropestu plamistego, a zapobiegniesz nadmiernym wyrzutom żółci do pęcherzyka i nie powstaną kamienie. Co bardzo ważne, drobne kamienie żółciowe, które już znajdują się w pęcherzyku, zostaną w naturalny sposób rozpuszczone przez spożywany napar z ostropestu.       

Przydatny był post? Udostępnij!

Comments

comments

Add Comment