Możesz wierzyć lub nie, ale to działa na szum w uszach!

Szum w uszach może mieć różnorodną przyczynę. W niektórych przypadkach pojawia się wraz z rozwojem miażdżycy i nadciśnienia. Inną  częstą przyczyną szumu w uszach jest złe ustawienie kręgów szyjnych. Także niedobory cynku, magnezu i potasu w organizmie mogą spowodować taką dolegliwość. 

szum w uszach

Szum w uszach, według doświadczonych zielarzy, można szybko pokonać za pomocą wywarów ziołowych. Jednym z najlepiej działających jest silny wywar z jemioły.

wywar z jemioły na szum w uszach

Jemioła to bardzo wyjątkowy krzew. Jest zimozielona i rośnie na drzewach. W Europie przez bardzo długi czas uznawana była za najlepszy lek na padaczkę, a w Japonii leczono nią niepłodność. Współcześnie w Polsce kojarzy się głównie ze świętami. Jednak doświadczeni zielarze uważają jemiołę za jeden z najlepszych naturalnych środków na szum w uszach. Preparaty z niej przyrządzone stosuje się także przy nadciśnieniu i miażdżycy.

Wywar z jemioły 

Składniki

  • 1 łyżka suszu jemioły
  • 1 szklanka wody

Przygotowanie i dawkowanie

Wlej do garnka szklankę wody i wsyp susz jemioły. Doprowadź do wrzenia. Po 1 minucie  odstaw, żeby wywarł przestygł. Pij 2 razy dziennie po jednej szklance ciepłego lub zimnego wywaru.

UWAGA!
Wywar z jemioły ma silne działanie i przy przedawkowaniu mogą pojawić się wymioty, majaczenie, a nawet drgawki.

Jeśli znasz kogoś, kto też chętnie by się o tym dowiedział, udostępnij artykuł na Fb.

Comments

comments

Add Comment