Natychmiastowy sposób na zaparcia. Odstawisz tabletki już dziś

Zaparcia to powszechny i goźny dla zdrowia problem. Skuteczny sposób na zaparcia jest poszukiwany przez wszystkich, którzy cierpią z tego powodu.

Jest wiele czynników, które zaparcia powodują: ciężkostrawna dieta, odwodnienie organizmu, choroby. Nie pomyśl czasem, że dotyczy tylko ciebie i sam musisz sobie z nim radzić. Dlatego warto dzielić się wiedzą, jak można szybko i skutecznie pozbyć się tego problemu. 

Oto natychmiastowy sposób na zaparcia

Nie polecamy tutaj żadnych środków farmaceutycznych, które przynoszą ulgę na krótko, a powodują później wiele komplikacji. Aby zlikwidować zaparcia, najlepiej wprowadzić do codziennej diety taki pokarm, który szybko i skutecznie poprawi pracę jelit. Pokarm, który udrożni dolny odcinek drogi pokarmowej. Do sporządzenia pokarmu silnie usprawniającego trawienie potrzebujesz:

Składniki:

  1. ½ szklanki otrębów owsianych
  2. 1 szklanka musu jabłkowego
  3. 6 suszonych śliwek

Wykonanie:

Zmiksuj wszystkie składniki w garnku lub szklanym naczyniu. Do smaku możesz posypać powstałą mieszankę świeżymi (po sezonie letnim rozmrożonymi) owocami np. malinami, jagodami, pokrojonymi truskawkami. Przygotowana mieszanka wystarczy na kilkanaście porcji. 

Spożywanie:

Codziennie przed pójściem spać zjedz 2 pełne łyżki przygotowanej mieszanki. Po 20 minutach wypij 1 szklankę wody mineralnej. To znakomity sposób na zaparcia. 

Uwaga!

Należy pamiętać o konieczności wypicia wody po zjedzeniu mieszanki. W przeciwnym razie pokarm nie usprawni wypróżnienia. Przy zaparciach zawsze trzeba pić zwiększoną ilość wody, około 2 litrów dziennie. To warunek konieczny!

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment