Cierpisz na bezsenność? Te rośliny zapewnią Ci zdrowy i spokojny sen

Wiele osób cierpi z powodu bezsenności, bezdechu sennego lub przerywanego snu. Szczególnie niebezpieczny jest tzw. bezdech senny (forma chrapania), gdyż powoduje groźne niedotlenienie naszego mózgu.

Wczesną diagnozę choroby utrudnia fakt, że przez wiele lat ma ona ukryty przebieg i nie jest leczona. Na szczęście za chwilę przedstawimy Ci 4 rośliny oczyszczające powietrze i które wspaniale wpłyną na Twój komfort podczas snu.

Bezsenność atakuje bez względu na wiek, czyli cierpią na nią zarówno osoby młode, jak i starsze. Na szczęście w prosty sposób możemy poprawić jakość naszego snu. Trzymając w naszej sypialni poniżej wymienione rośliny będziemy cieszyć się czystym powietrzem, relaksującym snem i miłą atmosferą.

Oto rośliny oczyszczające powietrze, które pomogą Ci walczyć z bezsennością:

1.Sansewieria gwinejska

Roślina wytwarza dużo tlenu oczyszczając powietrze w sypialni, a tym samym zapewniając głęboki oddech i spokojny sen.

2. Lawenda

Lawenda posiada właściwości relaksujące, usuwające stres i niepokój. Reguluje rytm bicia naszego serca. Powoduje, że naszej sypialni czujemy spokój, co zapewnia odprężający sen i dobry odpoczynek.

3. Bluszcz pospolity

Bluszcz pospolity to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych w uprawie roślin. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że pochłania w 94 % toksyczne składniki znajdujące się w powietrzu w naszej sypialni, co sprzyja lekkiemu oddechowi w czasie snu.

4. Aloes

Aloe Vera to wspaniała roślina zapewniająca nam w sypialni dostateczną ilość tlenu, by sen był smaczny i głęboki, a my byśmy zapomnieli co to bezsenność.

Zobacz także: Wypij to a już nigdy nie będziesz cierpieć na bezsenność

Podziel się wiedzą ze swoimi przyjaciółmi – udostępnij ten artykuł 🙂

Comments

comments

Add Comment