Ból głowy i migrena. Zastosuj akupresurę – technikę znaną od 5 000 lat.

Ból głowy i migrena to zmory współczesnych czasów. Bywa tak silny, że potrafi na kilka dni wykluczyć z normalnego życia. Mocny ból głowy wywołują różnorodne czynniki: niedobory snu, nieprawidłowe odżywianie, silne emocje, branie niektórych leków, zmiany pogody. Niekiedy przyczyną jest zbyt dużo wypitego alkoholu. 

Jak sobie radzić?

W walce z silnym bólem głowy wykorzystaj dobroczynne działanie akupresury. Technika ta ma tę ogromną zaletę, że można ją wykonywać w każdej wolnej chwili. Należy jedynie znać punkty, które trzeba uciskać. Rysunek poniżej wskazuje dokładnie, które miejsca na dłoni należy masować przy silnym bólu głowy i migrenie.

Znalezienie tego właściwego punktu nie jest trudne, gdyż jest bardziej czuły na dotyk niż reszta skóry. Przez uciskanie wskazanego punktu szybko usuniesz napięcia i blokady mięśniowe, poprawisz krążenie limfy, pobudzisz wydzielanie endorfin – hormonu, który zmniejsza wrażliwość na ból.

Technika masowania:

Uciskaj najpierw przez 20 sekund prawą dłoń, a później lewą w miejscu pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym (punk L14 na rysunku). Optymalny czas masażu to 10 minut. Masując dłonie w pokazanych punktach uwalniasz energię, której przepływ w organizmie został zablokowany i ta blokada stała się przyczyną silnego bólu głowy.

Akupresurę dłoni stosuj codziennie. Jeśli nie możesz tego robić tak systematycznie, wykonuj ćwiczenie  przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Przyjrzyj się jeszcze raz uważnie powyższemu rysunkowi, żeby masować na dłoni dokładnie wskazane punkty. Przy właściwej technice i systematyczności wykonywania takiego zabiegu ból głowy i migrena staną się odległym wspomnieniem.

Jeśli znasz kogoś, kto też chętnie by się o tym dowiedział, udostępnij artykuł!

Comments

comments

Add Comment