Dzięki tej metodzie zapomniałam, co to skurcz w łydce i stopie

Skurcz w łydce i stopie to bardzo bolesne zjawisko. Wie o tym każdy, kto tego doświadczył chociaż raz w życiu. Potrafi pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jak pokonać tę bolesną dolegliwość?

Jest kilka pomocnych domowych sposobów na pozbycie się bólu. Dzięki nim skurcz w łydce i stopie ustąpi: 

1.Gorący okład.

Gorący okład na łydkę lub stopę pomoże rozluźnić mięśnie i ból zniknie. Możesz użyć do tego termoforu wypełnionego wrzątkiem lub zmoczonego w gorącej wodzie kawałka materiału. Rozmasuj bolące miejsce, a następnie potrzymaj na nim okład przez 5 minut. Stosuj zabieg przez kilka dni z rzędu, aby skurcz w łydce i stopie się już nie pojawiał.

2.Witaminy i minerały

Skurcze mięśni w łydce i stopie powoduje niski poziom w organizmie wapnia, sodu i magnezu. Dolegliwość tę potęguje także niedobór witaminy B12. Jest ona niezbędna do prawidłowego metabolizmu i produkcji czerwonych płytek krwi. Ponadto zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego układu nerwowego.

3.Preparaty ziołowe

Skurcze mięśni mogą pojawiać się, gdy są znacznie powiększone naczynia krwionośne. Napar z liści miłorzębu jest niezwykle skuteczny w uszczelnianiu naczyń i przywracaniu prawidłowego krążenia krwi. Zioła zazwyczaj nie przynoszą skutków ubocznych jednak, jeśli przyjmujesz jakieś leki, skonsultuj z lekarzem zamiar picia naparu z miłorzębu.     

Przydał się post? Udostępnij na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment