Czego nie powinno się spożywać zaraz po obiedzie?

Znamy to uczucie – jesteśmy syci po pysznym obiedzie i nachodzi nas chęć na coś słodkiego, ale zdrowego. Sięgamy więc po owoce i cieszymy się ich pysznym smakiem. To błąd! Jedzenie owoców zaraz po obiedzie to niedobry pomysł. Wyjaśnienie jest bardzo proste!

 Owoce potrzebują dość długiego czasu, by zostały strawione i nie powinny dłużej pozostawać w żołądku niż to konieczne. Jedzenie owoców zaraz po obiedzie, może powodować cofanie się treści żołądkowej do przełyku, a nawet do oskrzeli. Odczuwamy wówczas zgagę i pieczenie w jamie ustnej. Jest to nie tylko bardzo nieprzyjemne, ale uszkadza przewód pokarmowy i podrażnia gardło. Taki refluks w końcu doprowadza do stanu zapalnego gardła. Powoduje również dalsze dolegliwości trawienne.

Obiad trawimy dość wolno i jedzenie owoców zaraz po obiedzie stanowi fizyczną barierę dla przyswojenia przez żołądek kolejnego pokarmu. 

Ważna rada jest zatem prosta: po zjedzonym obiedzie odczekaj minimum 2 godziny i dopiero wtedy zacznij jeść pyszne owoce, które same w sobie są bardzo zdrowe.

Kliknij tutaj, by zobaczyć jakich warzyw nie mieszać w sałatce.

Przydatny był post? Udostępnij na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment