Prosty sposób na oczyszczenie uszu z woskowiny

Jeśli w uszach zbierze się zbyt dużo woskowiny, uszy zatykają się, co powoduje poważne problemy ze słyszeniem. Jeśli masz zdrowe uszy, a trzeba je tylko oczyścić, nie musisz przepłacać za tę czynność w specjalistycznym gabinecie, ponieważ samodzielnie wykonasz ten prosty zabieg.

Wystarczy kupić w aptece niedrogi preparat do płukania uszu i wykonać tę nieskomplikowaną czynność w domu. Dobrze jest, jeśli ktoś z domowników nam w tym pomoże. Żeby płukanie było skuteczne, należy wprowadzić płyn głęboko do ucha. Najlepiej zrobić to w pozycji leżącej na boku, gdyż wtedy jest najłatwiejszy dostęp do kanału ucha.

Leżąc wygodnie na boku, wprowadź do ucha 5 – 7 kropli kupionego w aptece specjalnego płynu. Upewnij się, że doleciał wystarczająco głęboko. Pozostań w tej pozycji około 15 minut. W tym czasie płyn powinien rozpuścić zalegającą wydzielinę i zmienić jej konsystencję na płynną.

Następnie wstań z łóżka i nachyl płukane ucho nad zlewem, aby dokładnie usunąć z niego całą zawartość. Na koniec wypłucz ucho czystą wodą przy użyciu strzykawki. Zrób to delikatnie, ciśnienie wody ze strzykawki nie może być zbyt duże.

Woda nie może być też ani za ciepła, ani zbyt chłodna. Później powtórz cały zabieg na drugim uchu. Jak często powtarzać płukanie uszu? To zależy. Jednym wystarczy wykonać czynność raz w roku, inni muszą powtarzać zabieg co 3-4 miesiące.

Najważniejsze, żeby nie dopuścić do nagromadzenia się w kanale usznym zbyt dużej ilości woskowiny, ponieważ zaczniemy mieć kłopoty ze słyszeniem i będziemy odczuwać silny dyskomfort.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZDROWIA? POLUB NAS NA FACEBOOKU! 

Comments

comments

Add Comment