1. Śliwki to naturalne źródło witaminy B, fosforu oraz magnezu.

2. Usuwają problemy związane z zaparciami. Błonnik zawarty w śliwkach nie rozpuszcza się w wodzie i dlatego działa jak silny środek przeczyszczający. Spożywanie 5 dkg suszonych śliwek dziennie przez 3 tygodnie wywołuje efekt stałej poprawy trawienia i utraty wagi.

3. Suszone śliwki zawierają antyoksydanty, które redukują stany zapalne i chronią nasze komórki przed nowotworami.

4. Polifenole w suszonych śliwkach wzmacniają układ kostny i mięsień serca. Nie dopuszczają do rozwoju choroby serca, nowotworów i wielu przewlekłych dolegliwości. 

5. Suszone śliwki regulują poziom cukru we krwi. Zmniejszają ryzyko nabycia cukrzycy typu 2.

6. Suszone śliwki najbardziej spośród wszystkich owoców wpływają na utrzymanie gęstości kości i mają zdolność odwrócenia procesu osteoporozy. Zawdzięczają tę właściwość dużej zawartości witaminy K, fosforu, potasu i magnezu. 

7. Suszone śliwki mają dobroczynny wpływ na serca. Wyrównują ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu, które są głównymi wrogami serca.

Badania wykazały, że osoby u których zdiagnozowano wysokie ciśnienie i  taki sam wysoki poziom cholesterolu, po 8 tygodniach spożywania 10-12 suszonych śliwek dziennie  były w stanie doprowadzić te wskaźniki do normy. 

Suszone śliwki zawierają wiele składników odżywczych. To bogactwo antyoksydantów, witamin, błonnika i minerałów. Posiadają właściwości redukujące ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, osteoporoza, nowotwory i choroby serca. Dodatkowo wspaniale smakują i nie wymagają skomplikowanego przygotowywania. Łatwo je wprowadzić do codziennej diety.

Czyste jelita – osiągniesz to dzięki spożywaniu cennych dla zdrowia suszonych śliwek. 

Przydał się wpis? Podziel się z innymi!