Mikstura, która uwolni Twoje nogi od żylaków


Skóra to organ, który pokrywa całe nasze ciało i zapewnia stabilność flory bakteryjnej wewnątrz organizmu. Jest także bardzo ważna, gdyż, chroni nas przed zewnętrznymi zagrożeniami.

Przy codziennej pielęgnacji bardziej zwracamy uwagę na twarz, nie myślimy natomiast za wiele o naszych nogach i stopach. Trochę o nich zapominamy. 

Powód jest bardzo logiczny, ponieważ każdy z nas dba o to, co jest widoczne. Jednak warto zadbać również o nogi oraz stopy. Zaniedbane stopy mogą popękać i łapać infekcje takie, jak grzybica czy uporczywe odciski. Warto pamiętać również, że nadmiar wilgoci również nie jest wskazany. Niewygodne buty plus zła dieta mogą prowadzić do poważnych problemów. Nie trzeba tez długo czekać, aż pojawią się niebezpieczne żylaki. Wszelkie infekcje związane szczególnie ze stopami są bardzo uporczywe i trudno się ich pozbyć.

Abyście mogli dbać zarówno o swoje stopy, jak i zapobiegać niebezpieczeństwu żylaków, przedstawiamy ten świetny przepis na miksturę:

Oto czego potrzebujesz:

-1 łyżka kurkumy
– szklanka alkoholu leczniczego
– 10 tabletek aspiryny

Sposób przygotowania:

  1. Do szklanego pojemnika wlej alkohol oraz łyżkę kurkumy.
  2. Całość dokładnie wymieszaj i dodaj rozkruszone tabletki aspiryny.
  3. Ponownie wszystko wymieszaj, zamknij w szczelnym pojemniku i pozostaw na 24 godziny.

Kila słów o stosowaniu:

  1. Wetrzyj miksturę w stopy i łydki po czym owiń je bawełnianą szmatką (może być także bandaż) oraz folią spożywczą. Na stopy załóż skarpetki.
  2. Zabieg najlepiej wykonywać wieczorem przed snem. 
  3. Rano bandaże usuwamy i płuczemy nogi letnią wodą.
  4. Na czyste nogi rozprowadź trochę delikatnej oliwy z oliwek. 
  5. Zabieg powtarzaj regularnie przez kolejnych 10 dni. 

Twoje stopy będę teraz nawilżone i wolne od wszelkich infekcji. Żyły na łydkach wyraźnie wzmocnią się, co pomoże zredukować żylaki.

Przydatny był post? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment