Syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie

Syrop z cebuli na kaszel to wyjątkowo silny lek, który skutecznie udrożni drogi oddechowe w czasie przeziębienia. Poza tym, dzięki właściwościom jakie posiada, pomoże szybko uporać się z męczącym kaszlem.

Cebula – co to za warzywo?

Obecnie nie spotkamy już cebuli w stanie dzikim. Jednak od zawsze ludzie na całym świecie cenili i wykorzystywali wyjątkowe właściwości cebuli. Świadczą o tym rysunki sprzed 5 tys. lat odkryte w wykopaliskach, co potwierdza jej popularność i przekonanie o zdrowotnych właściwościach. Wspomina o niej także Biblia (Księga Liczb).

Syrop z cebuli – właściwości wykrztuśne  

Cebula to nie tylko znakomite warzywo i składnik wyśmienitej zupy francuskiej. Ma ona ogromną wartość leczniczą. Posiada właściwości wykrztuśne, gdyż rozpuszcza wydzielinę znajdującą się w przewodach nosowych i oskrzelach. Jeśli natomiast męczy nas kaszel suchy, wypicie syropu z cebuli pomoże upłynnić wydzielinę i łatwiej jej się pozbyć. 

Syrop z cebuli działa przeciwwirusowo

Cebula posiada aktywny składnik, dzięki któremu chroni nas przed wirusami. Oznacza to, że pijąc syrop z cebuli na dłużej pozbędziemy się wirusów wywołujących przeziębienie i grypę. Oryginalny ludowy przepis na syrop z cebuli polega na wykorzystaniu przeciwwirusowych i wykrztuśnych właściwości tego wyjątkowego warzywa poprzez gotowanie cebuli w piekarniku, a następnie połączenie z miodem, który łagodzi ból gardła. To jest wspaniały syrop na kaszel – mówią wszyscy, którzy spróbowali tego wyjątkowego specyfiku.

Syrop z cebuli na kaszel i przeziębienie. Przepis

Składniki
7 średnich cebul
1 szklanka miodu
1 szklanka wody

Wykonanie
Obierz cebulę i pokrój w kostkę, a następnie wrzuć do garnka. Zalej 1 szklanką wody i wstaw do piekarnika nagrzanego do 160°C. Gotuj ją przez 1 – 1,5 godziny, aż będzie zupełnie miękka, taka rozpadająca się. Następnie wystaw mieszankę z piekarnika i zmiksuj. Dodaj 1 szklankę miodu i bardzo dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką, aby powstał jednolity, gęsty syrop. Przelej do słoika, zakręć i odstaw na cztery dni.

Dawkowanie
W razie przeziębienia lub kaszlu przyjmuj po 1 łyżce syropu 2 razy dziennie. Profilaktycznie, żeby uchronić się przed zachorowaniem, spożywaj 1 łyżeczkę syropu dziennie. Syrop przechowuj w suchym i ciemnym miejscu.  

Przydatny był post? Podziel się!   

Comments

comments

Add Comment