Silnie odchudzający sok z aloesu. Jak zrobić samemu w domu?

Aloes to roślina, którą można spotkać w wielu polskich domach. Rośnie w doniczce i kiedy coś nam dolega, urywamy kawałek łodyżki i przykładamy na bolące miejsce. Można również wykonać silnie odchudzający sok z aloesu. 

Jeśli nie mamy aloesu w domu, można liście tej rośliny kupić w sklepie. Wtedy należy przechowywać je w lodówce.

Miąższ w liściach aloesu składa się w 96% z wody. Na resztę 4 procent składają się aktywnie biologicznie substancje. Jest ich około 270. To bardzo duża liczba. Co zawiera aloes? Posiada niewytwarzaną przez ludzki organizm bardzo ważną witaminę C, a także witaminy z grupy B i  beta karoten. Zawiera także żelazo, potas, fosfor, cynk, magnez, miedź i śladowe ilości innych substancji.

Aloes ma dużo białka w postaci łatwo przyswajanych aminokwasów. Jest aż 9 z 10 aminokwasów niezbędnych człowiekowi. Rzadko jest spotykane, aby w jednej roślinie było ich aż tak wiele. Dzięki tym unikalnym właściwościom aloes jest tak szeroko stosowany, a sok z niego wykonany ma działanie silnie odchudzające.

Sposób wykonania domowego soku z aloesu:

Potrzebujesz:

Kilkanaście liści aloesu. Ze względu na właściwości, liście muszą być starsze niż dwuletnie, ale nie mogą mieć więcej niż pięć lat.

Sposób sporządzenia:

  • Wydrąż miąższ  z liści aloesu i wrzuć do wysokiego szklanego naczynia
  • Przygotuj 2 szklanki soku z mieszanych owoców: pomarańczy, cytryn, grejpfrutów.
  • Zmiksuj miąższ z sokiem owocowym
  • Zlej sok do butelki i wstaw do lodówki.

Uzyskany silnie odchudzający sok z aloesu można przetrzymywać w lodówce przez tydzień.

Pamiętaj, że ten silnie odchudzający sok z aloesu ma bardzo silne działanie odchudzające i nie należy spożywać go bez przerwy. By schudnąć wystarczy dwutygodniowa kuracja. Sok przyjmuj 3 razy dziennie po 1 łyżeczce przed dużym posiłkiem (śniadaniem, obiadem, kolacją).

Przydatny był post? Udostępnij!

Comments

comments

Add Comment