4 soki, które najlepiej oczyszczają nerki i krew

Większość nieprawidłowości  w funkcjonowaniu naszego organizmu bierze się z obecności toksyn w naszych narządach wewnętrznych.  W szczególności źle oddziałują na nerki i krew. Warto się zastanowić, w jaki sposób temu zapobiec. Oczywiście bardzo ważne jest, aby nasz tryb życia był bardzo zdrowy. Istnieją na nasze szczęście proste sposoby na skuteczne oczyszczanie nerek i krwi.

Oto one!

Oto cztery niesamowite soki, które świetnie radzą sobie z oczyszczaniem nerek i krwi.

Zielony sok

Jest to mikstura, która zawiera bardzo dużą ilość składników odżywczych oraz przeciwutleniaczy. Jej dużą zaletą jest wysoka skuteczność w walce z toksynami. Oczyszczanie nerek i krwi z tym sokiem jest zarowno skuteczne, jak i bardzo przyjemne, gdyż sok po prostu znakomicie smakuje. Aby go zrobić będą Ci potrzebne:

Warzywa: kapusta, szpinak, cukinia, pietruszka, sałata, marchew, ogórek, seler

Owoce: pomarańcze, gruszki, brzoskwinie, ananasy oraz jabłka

Całość zmiksuj w blenderze i od razu wypij.

Sok żurawinowy 

Nadmierną ilość szczawianu wapnia postrzega się jako główną przyczynę kamieni nerkowych. Sok z żurawin pomaga zlikwidować wszelkie infekcje nerek. Sok ten najlepiej spożywać w formie jak najmniej przetworzonej. Bez cukru, barwników i aromatów. Najlepiej zrobić go samemu z żurawiny kupionej na pobliskim targu. Wówczas oczyszczanie nerek i krwi z trujących toksyn będzie najskuteczniejsze. 

Sok cytrynowy

Sok z cytryny to istna bomba witaminowa. Spożywanie takiego soku zwiększa stężenie cytrynianu w moczu, który chroni nasze nerki przed gromadzeniem się wapnia w nerkach. Weź 4 lub 5 cytryn, wyciśnij z nich sok i dodaj to 1 litra zimnej wody. Mieszaninę pijemy rano na pusty żołądek przed zjedzeniem śniadania.

Sok z buraków

Te purpurowe warzywa mają szeroką paletę zastosowań i nieocenione walory zdrowotne. Buraków wprost nie można przecenić. Zawierają duże ilości potasu, chronią nas przed nadciśnieniem i usuwają nadmiar toksyn z naszego organizmu.  Buraki zawierają betainę – składnik o właściwościach przeciwutleniających. Betaina pomaga usunąć fosforan wapnia z nerek. Jest on przyczyną początku groźnych niewydolności tego niezwykle ważnego narządu człowieka.

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku?

Comments

comments

Add Comment