Żelatyna na stawy i włosy

Żelatyna na stawy i włosy to od dawna znana i stosowana metoda. Chociaż powszechnie używa się żelatyny w kuchni to zyskała również sławę jako doskonały środek leczący sztywność stawów, poprawiający gęstość kości i wzmagający porost włosów.    

Żelatyna może mieć pochodzenie zarówno zwierzęce, jak i roślinne. Tę odzwierzęcą wyrabia się najczęściej z kolagenu wieprzowego lub wołowego, natomiast żelatynę roślinną produkuje się z alg morskich, których głównym produktem jest żelujący agar – agar. Obydwa rodzaje żelatyny zawierają wiele cennych składników.

Jednym z głównych składników żelatyny zwierzęcej jest białko, czyli kluczowy budulec naszego organizmu. Służy jako źródło energii oraz buduje tkankę mięśniową i kostną.

Żelatyna roślinna, czyli agar – agar to z kolei bogate źródło błonnika, witamin i składników mineralnych: wapnia, magnezu, potasu, fosforu, kwasu foliowego. Potraw z agarem nie musimy studzić w lodówce. Pokojowa temperatura jest wystarczająca, by na przykład galaretka stężała.

Żelatyna, obydwa jej rodzaje, to substancja, która silnie wzmacnia kości i włosy. Zapobiega osteoporozie, więc powinny spożywać ją osoby starsze, zagrożone chorobami układu kostnego. Mangan zawarty w żelatynie ma duży wpływ na gęstość kości. Na tym zdrowotne właściwości żelatyny się nie kończą. Od dawna znany jest także jej dobroczynny wpływ na paznokcie i stan naszych włosów.

Wpływ żelatyny na stawy

Żelatyna połączona z dobrym odżywianiem może zdecydowanie wpłynąć na utrzymanie stawów i kości w dobrej kondycji, gdyż silnie wzmacnia tkankę łączną. Dzięki tej właściwości da radę zregenerować nawet dość mocno bolące kolana i inne stawy.

Jak przygotować i stosować miksturę z żelatyny na stawy?

  1. 2 łyżeczki żelatyny zwierzęcej lub roślinnej rozpuść w 1/4 szklanki ciepłej wody.
  2. Dokładnie wymieszaj i pozostaw na całą noc.
  3. Rano wypij na czczo.
  4. Dla wzbogacenia smaku możesz przed wypiciem dodać łyżeczkę miodu, pyłku pszczelego, soku lub jogurtu.

Wypijaj taką porcję codziennie, aż zauważysz zanik bólu i wyraźną poprawę kondycji stawów. Zrób 2 tygodnie przerwy i ponów kurację przez kolejny miesiąc. Później wracaj do miesięcznej kuracji 2 – 3 razy w roku.

Żelatyna na poprawę włosów

Ilość preparatu uzależniona jest od długości włosów. Dla krótkich wystarczy przygotować maskę z 2 łyżeczek żelatyny rozpuszczonej w 1/3 szklanki lekko ciepłej wody. Preparat dokładnie wymieszaj i odczekaj, aż stężeje. Później nanieś na suche włosy. Po pół godzinie spłucz włosy i umyj delikatnym szamponem. Efekt już za pierwszym razem może Cię zaskoczyć. Włosy będą wyraźnie ładniejsze, nierozdwojone i nawilżone. Regularne stosowanie takiej maski (np. co drugie mycie) na trwałe odbuduje włosy i wzmocni ich porost.

Przydatny był post? Podziel się!       

Comments

comments

Add Comment