Żelatyna na stawy i włosy


Żelatyna na stawy i włosy to od dawna znana i stosowana metoda. Chociaż powszechnie używa się żelatyny w kuchni to zyskała również sławę jako doskonały środek leczący sztywność stawów, poprawiający gęstość kości i wzmagający porost włosów.    

Żelatyna może mieć pochodzenie zarówno zwierzęce, jak i roślinne. Tę odzwierzęcą wyrabia się najczęściej z kolagenu wieprzowego lub wołowego, natomiast żelatynę roślinną produkuje się z alg morskich, których głównym produktem jest żelujący agar – agar. Obydwa rodzaje żelatyny zawierają wiele cennych składników.

Jednym z głównych składników żelatyny zwierzęcej jest białko, czyli kluczowy budulec naszego organizmu. Służy jako źródło energii oraz buduje tkankę mięśniową i kostną.

Żelatyna roślinna, czyli agar – agar to z kolei bogate źródło błonnika, witamin i składników mineralnych: wapnia, magnezu, potasu, fosforu, kwasu foliowego. Potraw z agarem nie musimy studzić w lodówce. Pokojowa temperatura jest wystarczająca, by na przykład galaretka stężała.

Żelatyna, obydwa jej rodzaje, to substancja, która silnie wzmacnia kości i włosy. Zapobiega osteoporozie, więc powinny spożywać ją osoby starsze, zagrożone chorobami układu kostnego. Mangan zawarty w żelatynie ma duży wpływ na gęstość kości. Na tym zdrowotne właściwości żelatyny się nie kończą. Od dawna znany jest także jej dobroczynny wpływ na paznokcie i stan naszych włosów.

Wpływ żelatyny na stawy

Żelatyna połączona z dobrym odżywianiem może zdecydowanie wpłynąć na utrzymanie stawów i kości w dobrej kondycji, gdyż silnie wzmacnia tkankę łączną. Dzięki tej właściwości da radę zregenerować nawet dość mocno bolące kolana i inne stawy.

Jak przygotować i stosować miksturę z żelatyny na stawy?

2 łyżeczki żelatyny zwierzęcej lub roślinnej rozpuść w 1/4 szklanki ciepłej wody. Dokładnie wymieszaj i pozostaw na całą noc. Rano wypij na czczo. Dla wzbogacenia smaku możesz przed wypiciem dodać łyżeczkę miodu, pyłku pszczelego, soku lub jogurtu. Wypijaj taką porcję codziennie, aż zauważysz zanik bólu i wyraźną poprawę kondycji stawów. Zrób 2 tygodnie przerwy i ponów kurację przez kolejny miesiąc. Później wracaj do miesięcznej kuracji 2 – 3 razy w roku.

Żelatyna na poprawę włosów

Ilość preparatu uzależniona jest od długości włosów. Dla krótkich wystarczy przygotować maskę z 2 łyżeczek żelatyny rozpuszczonej w 1/3 szklanki lekko ciepłej wody. Preparat dokładnie wymieszaj i odczekaj, aż stężeje. Później nanieś na suche włosy. Po pół godzinie spłucz włosy i umyj delikatnym szamponem. Efekt już za pierwszym razem może Cię zaskoczyć. Włosy będą wyraźnie ładniejsze, nierozdwojone i nawilżone. Regularne stosowanie takiej maski (np. co drugie mycie) na trwałe odbuduje włosy i wzmocni ich porost.

Przydatny był post? Podziel się!       

Comments

comments

Add Comment