Dokucza Ci ból stawów? Ten prosty domowy przepis usunie ból stawów na zawsze


Dzika róża to wielki sprzymierzeniec naszych stawów. Jest łatwo dostępna. Wystepuje w krajach o klimacie umiarkowanym i ciepłym. W Polsce jest rośliną bardzo pospolitą. Jednak leczniczych właściwości dzikiej róży nie można nazwać pospolitymi.

Zawarta w dzikiej róży duża dawka witaminy C stymuluje produkcję kolagenu, który jest konieczny do regeneracji  i  prawidłowego funkcjonowania chrząstki stawowej. Wraz z wiekiem i w procesie naturalnego zużywania się struktura stawów ulega zmianie na niekorzyść.  

Dzika róża zawiera duże ilości witaminy C i dlatego jest tak cenna w ochronie tkanki w obrębie stawów. Po prostu je odmładza. Pomaga utrzymać je zdrowe i elastyczne.

Według najnowszych badań na choroby stawów cierpi prawie połowa osób po 50. roku życia. W grupie osób po 70 r.ż. odsetek ten wynosi już niemal  80%. Widać z tego, że dolegliwości związane z chorobą stawów są problemem bardzo powszechnym. Z upływem czasu dochodzi do bolącego  zwyrodnienia stawów – głównej części naszego układu ruchowego. Stawy tracą swą elastyczność i sprężystość. Stają się sztywne.

Nawet zwykły codzienny ruch zaczyna sprawiać ogromny ból. Mają kłopot z myciem, ubieraniem się, wchodzeniem po schodach, wstawaniem z krzesła, sprzątaniem domu.

Chorzy ze zwyrodnieniem stawów bardzo boleśnie odczuwają zmiany pogody. Niedomagania stawów z czasem prowadzą do znacznego pogorszenia ogólnej jakości życia i w końcu do niesamodzielności i całkowitego uzależnienia od innych osób.

Zapobiegnij temu i zadbaj wcześniej o swoje stawy. Wprowadź do codziennego jadłospisu leczniczy syrop z dzikiej róży i zapomnij o swoim  wieku.

Syrop z dzikiej róży

Potrzebujesz:

  1. 1,5 kg owoców dzikiej róży
  2. 1 kg cukru

Wykonanie:

  1. Dokładnie wypłucz owoce dzikiej róży
  2. Rozdrobnij w mikserze
  3. Wrzuć do szklanego naczynia
  4. Zasyp cukrem zmiksowane owoce  
  1. Postaw w słonecznym miejscu
  2. Po 4-5 tygodniach odcedź powstały syrop do butelek
  3. Odcedzone owoce możesz wykorzystać do różnych potraw i wypieków
  4. Przechowuj syrop w chłodnym miejscu.   

Użycie:

Pij codziennie 3-4 łyżeczki syropu, a stawy szybko odwdzięczą się poprawą sprawności.

Przydatny był post dla Ciebie? Udostępnij proszę innym! 

Comments

comments

Add Comment