Tajemniczy świat ziół, który pomaga leczyć choroby nowotworowe

Choroby nowotworowe są obecnie drugim schorzeniem, na które umiera najwięcej ludzi. Tę smutną pozycję na liście wyprzedzają od wielu lat choroby układu krążenia. Dzieje się tak nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Są regiony w naszym kraju, gdzie natężenie zgonów z powodu niewydolności krążeniowej jest szczególnie wysokie.

Wraz z postępem i rozwojem technik wglądu w ludzkie ciało coraz wcześniej można wykrywać choroby nowotworowe i skutecznie je leczyć. W tym procesie coraz większą rolę zaczynają spełniać leki pochodzenia roślinnego, a także preparaty ziołowe i mikstury sporządzone z leczniczych roślin. Wzrost zainteresowania preparatami roślinnymi obserwuje się zarówno w Europie, jak i USA i Japonii. Współcześnie, kiedy odporność organizmu na antybiotyki syntetyczne jest już dużym problemem, poszukuje się substancji naturalnych zawartych w roślinach.  

Choroby nowotworowe – wykorzystanie roślin w ich leczeniu

Jednym z najstarszych osiągnięć ludzkości jest wykorzystanie ziół i ekstraktów roślinnych w celach leczniczych. Od wieków wiadomo, że w niektórych roślinach znajdują się aktywne substancje przeciwnowotworowe. Teraz coraz częściej sięgamy po nie i wykorzystujemy do wsparcia leczenia różnych postaci raka. Rośliny te zawierają aktywne związki chemiczne, jak na przykład alkaloidy, ansamakrolidy, lignany i olejki eteryczne, od których zależy efekt leczniczy. Mieszanki związków naturalnych różnych roślin działają na organizm łagodniej, bardziej skutecznie i kompleksowo w porównaniu do leków syntetycznych. Nie zmieniają morfologii krwi, wydzielania enzymów i nie upośledzają pracy nerek.

Rośliny wspomagające leczenie chorób nowotworowych

Biedrzyga tarczowata jest przykładem rośliny zawierającej substancje działające przeciwnowotworowo. Jej kłącze i korzenie dostarczają surowca leczniczego w postaci lignanów i glokozydów, które hamują podział komórek i rozwój nowotworu. Kolejnymi roślinami o antynowotworowym działaniu jest zimowit jesienny i barwinek różowy. Zimowit zawiera leczniczą demekolcynę, która silnie wspiera leczenie raka skóry. Natomiast barwinek różowy dostarcza alkaloidów stosowanych do leczenia przewlekłej białaczki limfatycznej, chłoniaków i raka jądra.

Barwinek różowy – sposób przyjmowania 

Istnieje cienka granica pomiędzy bezpieczną dawką preparatu z barwinka, a przedawkowaniem mogącym skutkować zatruciem organizmu. Dlatego ziele barwinka należy kupić w aptece i używać ściśle z podanym przepisem lub zaleceniem lekarza. Barwinek jest skuteczny w terapii nowotworowej. Bardzo silnie wspiera również leczenie miażdżycy i zaburzeń ukrwienia mózgu po udarze. Obniża skutecznie ciśnienie krwi.          

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment