Te wyjątkowe rośliny pomogą Ci chronić się przed Alzheimerem i chorobami psychicznymi

Wysokie tempo życia, zła dieta i stres to nieodłączne elementy naszego życia. Te wszystkie czynniki mają bardzo negatywny wpływ na nasze ciało. Do tego można również dodać działanie promieniowania elektromagnetycznego, które sprawia, że cierpimy na zaburzenia snu, lęki oraz na depresję.

Aby pomóc zadbać o zdrowie przedstawiamy 4 doskonałe zioła, które świetne chronią nas przed Alzheimerem i chorobami psychicznymi. Warto o tym pomyśleć, ponieważ odsetek osób z takimi problemami lawinowo wzrasta.

Oto 4 genialne rośliny, które mogą ochronić Cię przed  Alzheimerem, depresją i lękami. 

Miłorząb dwuklapowy

Roślina która pochodzi z Chin. Jej nazwa wywodzi się od liści, które faktycznie posiadają dwie tak zwane klapy. Charakteryzuje się wysokim poziomem przeciwutleniaczy oraz pozytywny wpływ na zdrowie serca i krążenie krwi. Miłorząb słynie również ze świetnego wpływu na naszą pamięć.

Rozmaryn

To niepozorne zioło obniża stres, skutecznie chroni nas przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo łagodzi stany zapalne i jest bogaty w wapń, żelazo oraz witaminę B.

Żeń-szeń

Roślina znana od tysiącleci w chińskiej kulturze. Stała się popularna również w Europie i nie bez powodu. Żeń-szeń poprawia nastrój, pobudza mózg i pozytywnie wpływa na potencję u mężczyzn. 

Mięta

Badania dowodzą, że wdychanie aromatu mięty wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Mięta wspomaga rozumowanie organizmu, zwiększa jasność umysłu i pozytywnie wpływa na pamięć.

Wprowadzenie wszystkich wyżej wymienionych ziół do diety pomoże poczuć się lepiej i bezpieczniej. 

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment