Domowa odżywka, która uchroni włosy przed suchością i elektryzowaniem się

Nasze włosy codziennie narażone są na wiele czynników, które powodują uszkodzenie, przesuszenie i silne elektryzowanie się włosów. Klimatyzacja, ogrzewanie mieszkań, promieniowanie ultrafioletowe, pływanie w basenie w chlorowanej wodzie, a także kosmetyki do codziennej higieny – przed tym nasze włosy nie uciekną! Przez to stają się suche, matowe, rozdwajają się i elektryzują. 

Mocne i błyszczące włosy to marzenie niejednej osoby. A marzenia są po to, by się spełniały. To pragnienie może teraz się spełnić dzięki… żelatynie! Jest ona bogata w białka i aminokwasy, które sprawiają, że włosy z dnia na dzień stają się mocniejsze. Ale nie tylko Twoje włosy będą mocne! Składniki mikstury stymulują też wzrost paznokci i poprawiają elastyczność skóry.

       Składniki:

  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 2 żółtka 
  • 3 łyżki octu jabłkowego
  •  1 łyżeczka żelatyny 

 Sposób przygotowania:

Żelatynę przygotuj wg przepisu na opakowaniu. Przestudź, a następnie połącz wszystkie składniki odżywki i dokładnie wymieszaj. Otrzymujesz potężnie regenerującą miksturę do pielęgnacji i odnowy osłabionych włosów. 

 Sposób użycia:

1. Nałóż miksturę na lekko wilgotne włosy. Dla lepszych rezultatów można nałożyć na włosy czepek i owinąć głowę ręcznikiem. Taki kompres przyspieszy regenerację i da lepsze efekty. 

2. Odczekaj około 30 minut (im dłużej tym lepiej, ale nie więcej niż 1,5h).

3. Spłucz odżywkę i umyj włosy szamponem jak zawsze.

4. Ciesz się pięknym blaskiem swoich wypielęgnowanych włosów!

Przydał Ci się ten post? Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment