Przeciwpasożytnicze właściwości zmielonych kurek. Przepis


Przeciwpasożytnicze właściwości zmielonych kurek wynikają z zawartości w tych grzybach składnika o nazwie hitinmannoza. Jest to czynna substancja wykorzystywana przeciwko pasożytom nie tylko w medycynie naturalnej, ale także w tej akademickiej.

Bardzo smaczna, o ładnej pomarańczowo – żółtej barwie kurka ma nam wiele do zaoferowania i warto ją  wykorzystywać nie tylko do przyrządzania potraw, ale także w celach leczniczych.

Lecznicze właściwości pieprznika jadalnego, czyli pospolitej kurki, dostrzeżono już w starożytności. I nie ma się co  dziwić, bo każdy, kto lubi wybrać się na grzyby zauważył, że kurka nigdy nie jest robaczywa. To wyjątkowe zjawisko wśród grzybów.

Kurki posiadają zadziwiająco wiele witamin, a mianowicie: A, E, C, B1, B2, D2, PP. Oprócz tego są bogate w podstawowe minerały: wapń, magnez, potas, fosfor, sód, , miedź, cynk, siarkę i żelazo. To prawdziwy, naturalny kompleks witamin i minerałów.   

Prozdrowotne działanie kurek – na co pomagają?

Przeciwpasożytnicze właściwości zmielonych kurek

Najbardziej cenną właściwością kurek jest niewątpliwie ich zdolność zabijania wszelkich pasożytów i leczenia chorób ludzkich wywołanych przez robaki, tasiemce, obleńce i przywry. Przeciwpasożytniczym składnikiem kurek jest hitinmannoza, substancja, która paraliżuje układ nerwowy pasożyta. Tak sparaliżowany pasożyt jest szybko wydalany z organizmu.  

Zmielone kurki przeciw pasożytom w ludzkim organizmie – przepis

Przygotowanie

70 dkg kurek dokładnie oczyścić i opłukać pod bieżącą wodą. Następnie rozłożyć na dużej tacy lub arkuszu papieru i wysuszyć na wiór. Najbardziej polecane jest suszenie na słońcu, wtedy zajmuje to około 3 – 5 dni (na noc przenosimy grzyby w suche miejsce). Jednak gdy słońca brakuje możemy posłużyć się piekarnikiem lub  suszarką do grzybów. Z uwagi na to, że hitinmannoza jest bardzo wrażliwa na obróbkę termiczną, nie należy suszyć kurek w temperaturze powyżej 55 stopni. To gwarantuje, że ocalimy w nich wszystkie cenne składniki.  

Wysuszone kurki mielimy w młynku do kawy, przesypujemy do słoika i szczelnie zamykamy. Przechowujemy w ciemnym i suchym miejscu.

Sposób przyjmowania

Ludzki organizm skutecznie pozbywa się pasożytów przyjmując sproszkowane kurki w ilości 1 – 2 łyżeczki na dobę. Można spożywać je na wiele sposobów, np. dodając do zup, sałatek, sosów, twarogu, posypując kanapki.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment