Maseczka z truskawek na zmarszczki i trądzik

Maseczka z truskawek na zmarszczki i trądzik znajduje się na górnej pozycji listy najlepszych naturalnych specyfików pielęgnacyjnych.  Systematycznie rośnie grono osób doceniających produkty naturalne sporządzane ze świeżych, sezonowych owoców. Niewątpliwie do najlepszych i najskuteczniejszych należą te wykonane z truskawek. Po nich skóra jest gładka, zregenerowana i idealnie odżywiona.  

Truskawki posiadają wiele właściwości zdrowotnych, a wykorzystane w celach kosmetycznych przynoszą spektakularne efekty. Maseczka z nich sporządzona jest bogata w garbniki, kwasy organiczne i sole mineralne. Zawiera również olejki eteryczne, witaminę C oraz witaminę PP, która dobrze dotleni komórki skóry.

Maseczka z truskawek – właściwości

Maseczka wykonana z truskawek wzmacnia barierę ochronną skóry i działa przeciwzapalnie. Te cechy maseczki doceniane są przez wszystkich, którzy mają kłopoty z tworzeniem się ognisk zapalnych na skórze, trądzikiem, rozszerzonymi porami i chcą zlikwidować zmarszczki. Ponadto działa antyoksydacyjnie i kojąco. W połączeniu z żółtkiem jajka kurzego daje efekt rozświetlenia skóry.

Rodzaje skóry, którym służy maseczka z truskawek

  • skóra sucha
  • skóra dojrzała
  • skóra ze skłonnościami do wyprysków i trądziku 
  • skóra świecąca się

Przepis na maseczkę z truskawek na zmarszczki i trądzik

Taka maseczka to dobrodziejstwo dla skóry. Może być wykonana zarówno z owoców świeżych, jak i poza sezonem z owoców mrożonych. Dzięki mrożeniu owoce zachowują wszystkie właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Maseczka z truskawek wygładzi drobne zmarszczki i zregeneruje skórę trądzikową. Jej wielką zaletą jest także to, że wykonuje się ją prosto i tanio we własnym domu.

Składniki

  • 1 szklanka truskawek
  • 1 żółtko
  • 1 łyżeczka oleju z awokado

Sposób wykonania

Truskawki dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą i odsącz na sitku. Następnie wsyp do szklanego naczynia. Zmiksuj na gładką masę. Dołóż 1 roztrzepane żółtko i 1 łyżeczkę oleju z awokado. Wymieszaj dokładnie wszystko drewnianą łyżką lub użyj jeszcze raz blendera.
Powstałą mieszankę nałóż na oczyszczoną twarz i szyję. Potrzymaj 20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Ten zabieg nawilży skórę, złagodzi stany zapalne towarzyszące trądzikowi i spłyci drobne zmarszczki. Powtarzaj taką pielęgnację skóry twarzy 2 – 3 razy w tygodniu do czasu, aż uzyskasz zadowalający rezultat.

Comments

comments

Add Comment