Dzięki tej metodzie powstrzymasz wypadanie włosów. Wykonaj te 6 kroków

Możesz skutecznie powstrzymać wypadanie włosów używając tych łatwo dostępnych produktów:

wypadanie włosów

  1. Maseczka z żółtek jajek 

Jajka są nie tylko pożywne dla nas, ale są też zdrowe dla naszych włosów. Witaminy zawarte w żółtkach tworzą odżywczy kompres na wypadające włosy. Kompres: we włosy i skórę głowy należy dobrze wetrzeć żółtko zmieszane z łyżeczką soku z cytryny. Owinąć głowę ręcznikiem i potrzymać około pół godziny. Dokładnie spłukać włosy ciepłą wodą.

  1. Sok z czarnej rzodkwi

Czarną rzodkiew przepuszczamy przez sokowirówkę. Uzyskany sok wcieramy w skórę głowy. Znakomicie zregeneruje osłabione cebulki włosowe. Poprawi także ukrwienie skóry głowy. Z tak wzmocnionych cebulek włosy szybko przestaną wypadać.  

  1. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Oliwa z oliwek to środek wszechstronnie stosowany. Jest także znakomitym kosmetykiem. Jest bogatym źródłem witamin i związków mineralnych.  Zawiera ważne witaminy z grupy B, a także fosfor, żelazo, witaminy C i E. Kompres wykonany z dobrej jakości oliwy z oliwek zrewitalizuje nasze włosy i silnie je nawilży. Po takim zabiegu włosy są nie tylko wzmocnione, ale jedwabiście lśniące i ładnie układające się.   

  1. Mieszanka z drożdży piwowarskich

Mieszanki z drożdży mają bardzo odżywczy i zbawienny wpływ na naszą skórę. Jeśli mamy problem z wypadającymi włosami, spożywanie mieszanki drożdżowej ten proces zahamuje. Ponadto stosowanie odżywczych maseczek na bazie drożdży przyspieszy porost nowych włosów, co w krótkim czasie przełoży się na bujną fryzurę.   

  1. Płukanka z pokrzywy

Pokrzywa to lecznicza roślina. Chociaż jest chwastem, jest niezastąpiona w regeneracji zniszczonych i wypadających włosów. Zawiera witaminy i mikroelementy, które działają na włosy wzmacniająco i nabłyszczająco. Płukanka z pokrzywy zapobiega i leczy łupież. Można stosować po każdym myciu włosów przez dłuższy czas. 

  1. Nieodzowna zbilansowana dieta 

Nie będziemy mieć mocnych, zdrowych i lśniących włosów, jeśli nie zadbamy o dietę dostarczającą organizmowi wszystkiego, co niezbędne: witamin, minerałów, enzymów i mikroelementów. Zbilansowana dieta to warunek podstawowy dobrego zdrowia, także włosów. 

 

Polub nas na Facebooku po więcej ciekawych informacji o zdrowiu!

facebook like

Źródło: newdailyrecipes.com

Comments

comments

Add Comment